درباره دومینیکا

آیا دومینیکا اقامت دائم ارائه می دهد؟

پرچم دومینیکا

دومینیکا اقامت دائم خود را تحت شرایط خاص به علاقه مندان ارائه می دهد که در این مقاله قصد داریم تا این شرایط را بررسی نماییم. در حال حاضر افراد زیادی به دنبال دومینیکا اقامت می باشند زیرا هزینه های زندگی در این کشور جزیره ای بسیار پایین است. از سوی دیگر پروسه اخذ پاسپورت آن سریع بوده و افراد به راحتی می توانند در یک بازه 3 تا 5 ماه پاسپورت آن را دریافت نمایند.باید در نظر داشته باشید که برای اخذ پاسپورت دومینیکا و اقامت آن لازم است تا دارای شرایط خاصی باشید که در زیر به آنها پرداخته می شود. دومینیکا اقامت دائم خود را از چه طریق هایی ارائه می دهد؟امروزه شما می توانید اقامت دومینیکا را ار روش هایی چون کار، خرید پاسپورت، کمک های بلاعوض، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و غیره به دست آورید. هر کدام از این روش ها دارای تبصره های مخصوص به خود است.

دومینیکا اقامت از طریق کار:

خوشبختانه دومینیکا کشوری است که از لحاظ اقتصادی رو به رشد است و به همین علت نیز موقعیت های کاری زیادی مخصوصا در حوزه کشاورزی در آن وجود دارد.در حال حاضر کارگران و افراد حرفه ای بسیاری از قاره آمریکا و آسیا برای بحث کار وارد این کشور شده و توانسته اند اقامت آن را دریافت نمایند. برای اینکه شما از این طریق اقامت به گرفتن تابعیت دومینیکا نمایید لازم است تا مدارک زیر را برای اداره مهاجرت ارسال کنید:
– تکمیل فرم مربوطه به نام LI12
– تاییدیه پزشکی بابت سلامتی کامل
– نامه درخواستی از جانب کارفرما
– دو قطعه عکس
– پرداخت هزینه 29500 دلار بابت ثبت درخواست
– گواهی بانکی که نشان دهد، فرد امکان مالی لازم را برای خرید بلیط برگشت دارد
– کپی از صفحات پاسپورت

اقامت دومینیکا

دومنیکا اقامت از طریق سرمایه گذاری:

برای این مورد لازم است تا فرد در زمینه ملک و مستغلات سرمایه گذاری نماید. حداقل میزان سرمایه لازم در این حالت 200 هزار دلار آمریکا می باشد. البته باید در نظر داشت که در این شرایط پس از 5 سال امکان فروش یا واگذاری ملک را دارید. اگر شما از طریق سرمایه گذاری اقدام به اخذ تابعیت دومینیکا نمایید، لازم است تا در نظر داشته باشید که یک روش مطمئن بوده و در مدتی که در آن کشور حضور ندارید، مالیاتی شامل حال شما نخواهد شد.

دومینیکا اقامت از طریق کمک های بلاعوض:

همانگونه که در بالا نیز توضیح داده شد، یکی از روش های اخذ تابعیت دومینیکا، ارائه کمک های بلاعوض به دولت این کشور است.در این شرایط حداقل میزان کمک می بایست 100 هزار دلار باشد. دولت از این پول برای پروژه های دولتی استفاده می نماید. هزینه در این روش بالاتر است اما باید در نظر داشت که سریع تر می توانید به تابعیت دوگانه خود دست یابید.

دومینیکا اقامت از طریق تحصیل:

خوشبختانه امروزه در دومینیکا شرایط خوبی برای ادامه تحصیل فراهم ات و دانشگاه های خوبی نیز در آن وجود دارند. توجه داشته باشید که طبق آخرین بررسی ها، نشان داده شده است که در این کشور بیشتر از 90 درصد افراد تحصیل کرده می باشند. در دومینیکا 12 دانشگاه بزرگ وجود دارد که در برخی از رشته ها تا مقطع دکتری امکان ادامه تحصیل را فراهم می آورند.اگر بتوانید پذیرش را از یکی از دانشگاه های این کشور دریافت نمایید، اقامت شما به صورت یک ساله ارائه می شود که هر سال نیاز خواهید داشت تا آن را تمدید نمایید. به صورت معمول و میانگین هزینه صدور ویزا در این حالت حدود 11500 دلار می باشد.

دومینیکا اقامت از طریق تولد:

به صورت کلی باید در نظر داشت که اکثر کشور ها از دو قانون زیر برای ارائه تابعیت خود پیروی می کنند:
– اگر فرزند از پدر و مادری متولد شود که دارای تابعیت کشور A هستند، فرزند آنها نیز دارای همین تابعیت خواهد بود.
– اگر فرزندی در خاک کشور A به دنیا بیاید دارای تابعیت آن کشور است.
دومینیکا نیز از این دو مورد پیروی می نماید البته باید در نظر داشت که در روش دوم، تابعیت فرزند هیچ ارتباطی به اخذ تابعیت والدین نخواهد داشت.

جمع بندی:

کشور دومینیکا پس از آنکه از سال 1978 از استعمار انگلیس خارج شد برای پیشرفت و ترقی، اقدام به فروش پاسپورت خود نمود. این روش درآمد خوبی برای دومینیکا فراهم آورد که موجب سرمایه گذاری وی در پروژه های گردشگری، بیمارستانی و .. شد. در حال حاضر روش فوق دارای علاقه مندان بسیاری است و از آنجا که پروسه اخذ اقامت این کشور بسیار سریع به نتیجه می رسد، می توان انتظار اخذ پاسپورت در کمترین زمان ممکن را نیز داشت. در نظر داشته باشید که امروزه با پاسپورت این کشور شما می توانید به بیش از 140 کشور دنیا بدون دغدغه و نیاز به ویزا سفر نمایید. همچنین با اخذ تابعیت آن، شهروندی و تابعیت اول شما نیز حفظ می شود.

سفیران ملل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *