درباره دومینیکا

آیا دومینیکا برای زندگی ارزان است؟

آیادومینیکا برای زندگی ارزان است؟

آیا دومینیکا برای زندگی ارزان است؟ این روزها بر تعداد افرادی که قصد گرفتن پاسپورت دوم  دومینیکا و مهاجرت را دارند، روز به‌ روز افزوده می‌شود.  درواقع مهاجرت به هر کشوری شرایط خاص خود را دارد و ممکن است به ‌راحتی افراد موفق به مهاجرت نشوند. کشور دومینیکا که در اطراف دریای کارائیب واقع‌ شده و بسیار زیباست، شرایطی را برای همه مهاجرین فراهم آورده تا بتوانند به این کشور مهاجرت کرده و اقامت آن را دریافت کنند. یکی از سوال‌هایی که برای اکثر افرادی که قصد مهاجرت دارند، پیش می‌آید این است که آیا دومینیکا برای زندگی ارزان است؟ برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می‌شود که حتما در ادامه با ما همراه باشید.

 

دومینیکا  جزو کشورهایی است که در چند سال اخیر افراد زیادی را جهت مهاجرت به خود جذب کرده است. هزینه‌های زندگی در این کشور و همچنین شرایط آن متقاضیان را جهت سرمایه‌ گذاری و زندگی در دومینیکا بیشتر ترغیب می‌کند. در حقیقت می ‌توان گفت که داشتن اطلاعات کافی در مورد هزینه‌های یک کشور می‌تواند افراد را برای مهاجرت آماده کند. لازم است بدانید که عمده بودجه دولت دومینیکا از طریق کشورهای اطراف کارائیب و از راه سرمایه‌گذاری مهاجران تامین می‌گردد. به‌طورکلی شما باید توجه داشته باشید  که هزینه‌ها و قیمت‌های هزینه‌های زندگی در این کشور قطعه مناسب بوده اما این‌مورد به عواملی همچون سبک زندگی و عادات افراد بستگی خواهد داشت.

 

 

آیادومینیکا برای زندگی ارزان است؟

 

شرایط زندگی در دومینیکا چگونه است؟

دومینیکا جزیره‌ای در اطراف کارائیب بوده که در سال 1987 به استقلال ‌رسیده است و در حال ‌حاضر جزو کشورهای مشترک‌المنافع محسوب می‌شود. مساحت این جزیره 750 بوده و جمعیت آن نیز حدود 71 ‌هزار نفر استو پایتخت دومینیکا روسو بوده و واحد پول آن‌ها نیز دلار کارائیب شرقی می‌باشد.

 اقتصاد کشور dominica به مواردی همانند کشاورزی، گردشگری و همچنین دریافت مالیات از شهروندان وابسته ‌است. به ‌طور کلی می‌توان گفت که شرایط زندگی در دومینیکا  بسیار عالی بوده و شما بابت هزینه‌ها نیز خیال راحتی خواهید داشت. البته همان‌طور که در ابتدای مطلب موضوع اشاره شد، نحوه زندگی و کیفیت آن نیز می‌تواند روی هزینه‌های زندگی در کشور دومینیکا تاثیرگذار باشد.

در حال‌ حاضر کیفیت زندگی در کشور دومینیکا  در رتبه 66 در بین کشورهای دنیا قرار دارد.  شما برای دریافت اقامت در این کشور می‌توانید از راه‌های مختلفی اقدام کنید که بهترین آن‌ها سرمایه‌گذاری است. شما بایستی در ابتدا درخواستی را به وزارت امور خارجه دومینیکا ارسال کرده و در مورد اقامت خود کاملاً  توضیح دهید.

درصورتی‌که درخواست شما پذیرفته شود، یک مجوز برای شما صادر خواهد شد. کسانی که قصد مهاجرت به کشور دومینیکا را دارند، حتما باید دارای یکی از شرایط زیر باشند:

  • دارا بودن یک ریشه دومینیکایی
  • سرمایه‌گذاری در این کشور
  • ازدواج با یکی از با یک شهروند و دومینیکایی
  • دریافت اقامت از راه تولد فرزند
  • داشتن شغل در کشور دومینیکا

بررسی هزینه زندگی در کشور دومینیکا از جوانب مختلف

در این بخش از متن مقاله ما هزینه زندگی از جوانب مختلف را مورد بررسی قرار داده و توضیحاتی را در این خصوص بیان کرده‌ایم.

 هزینه مسکن در کشور دومینیکا

طبیعتاً بخشی از هزینه زندگی در هر کشوری مربوط به اجاره و یا خرید مسکن می‌باشد. در کشور دومینیکا همانند کشورهای دیگر دنیا هزینه خرید و یا اجاره ملک در قسمت‌های حاشیه‌ای قیمت پایین‌تری داشته و در قسمت مرکز شهر هزینه بالاتری دارد. اما به ‌طورکلی هزینه اجاره و یا خرید مسکن در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای کارایی بسیار پایین می‌باشد.

 هزینه زندگی روزمره

زندگی روزمره هزینه‌های خاص خود را دارد و از جمله آن‌ها می‌توان به پول آب، برق، مواد غذایی، پوشاک، حمل‌ونقل، درمان و … اشاره کرد. همان ‌طور که گفتیم، هزینه‌های زندگی در کشور دومینیکا مناسب و مقرون‌به‌صرفه است. از طرف دیگر نیز تمامی خدمات درمانی در این کشور رایگان انجام می‌شود. بنابراین به ‌طورکلی می‌توان گفت که هزینه‌های زندگی روزمره در این کشور چندان بالا نبوده و مناسب می‌باشد. هزینه پاسپورت دومینیکا چقدر است؟

 

 

هزینه زندگی در شهرهای مختلف دومینیکا

روسو که پایتخت کشور دومینیکا است، ازنظر رفاهی و زیبایی نسبت‌ به دیگر شهرهای دومینیکا در سطح بالاتری قرار دارد. طبیعتاً هزینه زندگی در آن نیز بیشتر خواهد بود. شهر پورتسموث که دومین شهر این کشور به حساب می‌آید، علاقه‌مندان زیادی داشته و دارای امکانات رفاهی بسیار خوبی می‌باشد. درنتیجه هزینه زندگی در شهر نیز تا حدودی بالا می‌باشد. از جمله شهرهای زیبا و پرطرف‌دار آمریکا می‌توان به کالیبیشی اشاره کرد. که دارای صخره‌های بسیار زیبا و جنگل‌های خیره‌کننده است. از نظر هزینه نسبت‌ به پورتسموث و روسو سطح پایین تری دارد.

بیشتر بخوانید:

امنین کشور دومینیکا چگونه است؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *