درباره دومینیکا

آیا دومینیکا و دومینیکن یک کشور می باشند؟

تفاوت دومینیکا و دومینیکن

دومینیکا و دومینیکن دو کشور متفاوت جزیره ای در دریای کارائیب می باشند. از آنجا که برای افراد گردشگر و اشخاصی که قصد اخذ تابعیت دومینیکا را دارند، ممکن است در خصوص تفاوت این دو کشور و نزدیکی نام آنها به یکدیگر سوالاتی ایجاد شود، در زیر در خصوص دومینیکا و دومینیکن بیشتر توضیح داده شده است.

آشنایی با دومینیکا و دومینیکن:

– دومینیکا:

دومینیکا یک کشور جزیره ای می باشد که از لحاظ جغرافیایی در جنوب گوادلوپ و در شمال مارتینیک قرار دارد. پایتخت دومینیکا شهر روسو می باشد. از لحاظ جمعیت شناسی، بیشتر مردمان این منطقه دارای نژاد آفریقایی می باشند. باید در نظر داشت که مساحت این جزیره در حدود 750 هزار مترمربع است و حدود 75 هزار نفر نیز در آن زندگی می کنند.
جزیره دومینیکا از لحاظ زمین شناسی دارای بافت آتشفشانی دارد اما کوه های آتشفشانی آن نیمه فعال بوده و سال ها است که فورانی نداشته اند اما خاک حاصلخیز آن، امروزه بستر مناسب برای پرورش محصولات کشاورزی را فراهم آورده است.

دومینیکا دارای مناطق گردشگری طبیعی است که هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جلب می نماید. جالب است که بدانید این جزیره تا سال 1978 در استعمار انگلیس بود و پس از آن مستقل شد. مردم دومینیکا اکثر به زبان انگلیسی صحبت می نمایند. یکی دیگر از خواندنی های دومینیکا این مورد است که طوطی شاهی که تصویر آن بر روی پرچم این کشور نیز قرار دارد، به عنوان پرنده ملی دومینیکا شناخته می شود.

کشف دومینیکا:

یکی دیگر از تفاوت های دومینیکا و دومینیکن، به نحوه کشف این دو جزیره اشاره دارد. دومینیکا توسط کریستف کلمب کشف شد. زمانیکه وی پا به این جزیره گذاشت، روز یکشنبه بود. به همین دلیل آن را دومینیکا به معنای یکشنبه در زبان لاتین نام نهاد.
باید در نظر داشت که دومینیکا یک کشور رو به رشد است و مسئولان آن برای آنکه به درآمد لازم برای گسترش فعالیت های سیاسی و اجتماعی خود دست یابند، اقدام به فروش پاسپورت دومینیکا می نمایند. با توجه به مزایای پاسپورت آن، امروزه افراد زیادی خواهان اخذ تابعیت دومینیکا می باشند. شما با پاسپورت این کشور می توانید به بیش از 140 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر نمایید. همچنین باید در نظر داشته باشید که سریع ترین زمان صدور پاسپورت و کمترین هزینه به کشور دومینیکا تعلق دارد.

– دومینیکن:

از لحاظ جغرافیایی، دومینیکن، جزیره ای در بخش شرقی جزیره هیسپانیولا در آب های کارائیب می باشد. پایتخت این جزیره شهر سانتو دومینگو می باشد. برخلاف دومینیکا، مردم این کشور دارای زبان اسپانیایی بوده و از لحاظ جمعیتی نیز شلوغ تر از دومینیکا است. گفته می شود که پس از کوبا، دومینیکن به عنوان بزرگ ترین جزیره کارائیب شناخته می شود.

آشنایی با دومینیکا و دومینیکن

جزیره دومینیکن نیز توسط کریستف کلمب کشف شد. اما این جزیره خیلی زودتر از دومینیکا و در سال 1492 پیدا شد و از آن زمان اروپاییان به آن وارد شدند. جالب است که بدانید این جزیره را نخستین کشور در قاره آمریکا می دانند. این جزیره در ابتدا مستعمره اسپانیا بوده و سپس به فرانسه واگذار شد. اما سال ها بعد و طی جنگ های بسیار، این مورد مجدد به اسپانیا بازگردانده شد.

جالب است که بدانید پایتخت دومینیکن به نام سانتو دومینگو توسط یونسکو به دلیل معماری قدیمی و مدرن جز شهرهای تاریخی قرار گرفته است. تمام خیابان های این جزیره سنگفرش بوده و دارای مناطق رمانتیک زیبایی است.

جمع بندی:

به صورت کلی دومینیکا و دومینیکن دو جزیره و دو کشور مختلف می باشند که از لحاظ سیاست، جغرافیا و فرهنگی دارای تفاوت بسیاری می باشند. بسیاری از افراد که قصد اخذ تابعیت دومینیکا را دارند، در ابتدا این کشور را با جمهوری دومینیکن به اشتباه می گیرند اما در حقیقت این دو جزیره دارای ساختار های مختلفی هستند. شما امروزه از دو روش بسیار آسان سرمایه گذاری و کمک مالی بلاعوض به دومینیکا می توانید پاسپورت و شهروندی آن را دریافت نمایید. باید در نظر داشته باشید که برای دریافت پاسپورت این کشور نیاز نیست که شما دارای مدارک زبان باشید یا حتما در این کشور سکونت داشته باشید بلکه حداقل با سرمایه ای بین 100 تا 200 هزار دلار آمریکا می توانید جواز ورود به این کشور را به دست آورید.
یکی از مزیت های اصلی اخذ تابعیت دومینیکا، این مورد می باشد که پاسپورت این کشور تا 10 سال اعتبار دارد و قابل تعمیم به فرزندان متولد نشده نیز می باشد لذا به راحتی از این طریق خواهید توانست برای خانواده خود نیز تابعیت دوم دومینیکا را دریافت نمایید. باید توجه داشته باشید که امروزه در بین کشورهای موجود، دومینکیا در سریع ترین زمان ممکن پرونده مهاجرتی شما را بررسی نموده و برای شما تابعیت صادر می شود. در صورتی که مدارک شما کامل باشد، بین 4 تا 6 ماه نیاز است تا بتوانید پاسپورت این کشور را دریافت نمایید. این گزینه برای افراد مرفه جامعه پیشنهاد عالی محسوب می شود.

سفیران ملل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *