به سایت رسمی سفیران ملل خوش آمدید

289 021-284

info@safiranmelal.com

خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه طبقه 13

تهران - ایران

اخذ اقامت دائم اروپا

اخذ اقامت دائم اروپا

در مورد اخذ اقامت دائم در کشورهای عضو اتحادیه اروپا روش های متعددی وجود دارد که در این مقاله قصد داریم با راه های مختلف اخذ اقامت دائم آشنا شویم.
یکی از مهمترین دغدغه های افرادی که می خواهند به کشورهای اروپایی سفر کنند اطلاع از قوانین مهاجرتی آن کشورها است.
در این مقاله قصد داریم تا از دید واضح تر و بازتری به برخی روش های مهاجرتی و توضیحات اجمالی در خصوص هر کدام از روش ها بپردازیم پس در ادامه مطالب ما را همراهی بفرمایید.

اخذ اقامت دائم

روش های مهاجرت جهت اخذ اقامت دائم

• اقامت از طریق ویزای تحصیلی
روشی بسیار مناسب و مورد استقبال، جهت اخذ ویزای دائم چه در کشور ایران و سایر کشور های دیگر است.
در کشور ایران علت این نوع مهاجرت فرار از مشکلات پشت کنکور ماندن، یافتن دانشگاه معتبر در زمینه فعالیت تحصیلی، پیدا کردن شغل مناسب در حیطه تحصیلی و امکان پیشرفت در زمینه تحصیلی و شغلی و همچنین وجود امکانات لازم جهت شکوفایی توانایی ها و استعدادهای شخصی از مهمترین علل مهاجرت ایرانیان از طریق این شیوه است.
برخی افراد موفق به گرفتن بورسیه تحصیلی در رشته مورد نظر خود می شوند که از این طریق از امکان تحصیل رایگان در کشور مقصد بهره مند می شوند.
در این خصوص اطلاع راجع به انواع دانشکده های پزشکی و غیر پزشکی و همچنین رتبه بندی آنها برای افراد متقاضی اهمیت بسزایی دارد.
در این روش فرد پس از تحصیل در رشته مربوطه تابعیت کشور مقصد را به دست آورده و ازاین طریق می تواند اقامت دائم بگیرد.
نکته: لازم به ذکر است برخی کشورها جهت اخذ این نوع اقامت تقاضای مدرک زبان نمی کنند که این شرایط را برای این دسته از افراد راحت تر می کند.

اخذ اقامت دائم
• اخذ اقامت دائم از طریق ویزای کاری
مهاجرت جهت کار یکی از روش های مهاجرتی دیگر است که علاوه بر ارتقا سطح شغلی فرد، سبب تضمین آینده شغلی و فرصت های شگفت انگیز در آینده برای فرد می شود.
که جهت این امر احتیاج به برنامه ریزی دقیق و حساب شده در این زمینه دارد.
دلیل مهاجرت ایرانیان به این روش به دلایلی از جمله: ارتقا سطح شغلی، کسب درامد بیشتر، کسب امنیت و رضایت شغلی و همچنین رفاه اجتماعی است.
که در این خصوص توجه به امکانات کشور مقصد و وضعیت اشتغال در کشور مربوطه و قوانین کاری اهمیت بسزایی دارد.
کشوری که انتخاب می کنید دقت داشته باشید علی رغم دارا بودن شرایط بالا از لحاظ رشته تحصیلی و تخصصی مورد نظر بازار کار مناسبی داشته باشد.
اگر شرایط اشتغال در زمینه شغلی مورد نظر و همچنین مدرک زبان را داشته باشید می توانید موفق دریافت ویزا و اخد اقامت دائم در کشور مربوط شوید.

اخذ اقامت دائم
اخذ ویزای دائم از طریق ثبت شرکت
شما می توانید با ثبت شرکت در کشورهای شنگن موفق به اخذ اقامت دائم شوید.
از مزایای این روش در مطالب پیشین اشاراتی شد در اینجا به مهمترین مزیت آن یعنی زمان کوتاه دریافت اقامت می توان اشاره کرد.
این روش محدود به کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا نمی شود، شما می توانید اقامت کشورهای عضو اتحادیه انگلستان و ایرلند را هم دریافت کنید.
فرد باید تخصص لازم در اجرای یک کسب و کار موفق در کشور مقصد را دارا باشد.
جهت ثبت شرکت به فرد مهاجر اجازه ۳ ساله داده می شود در صورتی که قادر به ثبت شرکت خود طی این مدت نشود مجوزات لازم جهت دریافت اقامت فرد ملغی می شود.

اخذ اقامت دائم

 

• اخذ اقامت از طریق تمکن مالی
در مورد این روش در بحث های پیشین به صورت مفصل صحبت شد.
به طور کلی این روش احتیاج به سرمایه بالایی دارد و برای افرادی مناسب است که جهت کارهای بازاریابی و کسب و کار تجاری مجبور هستند مرتب به این کشورها رفت و آمد داشته باشند.