اقامت از طریق ویزای شینگن

اقامت از طریق ویزای شینگن

اقامت از طریق ویزای شینگن چگونه میسر شده و برای دریافت ویزای شینگن باید با چه افراد و یا شرکت هایی مشورت کرد؟

اقامت از طریق ویزای شینگن

ویزای عادی شینگن چیست؟

همانطور که می دانیم ویزای شینگن دارای انواع مختلفی بوده که از نظر اهداف و یا ماهیت سفر با یکدیگر تفاوت هایی دارند.
از جمله متداول ترین و پرکاربردترین انواع ویزای شینگن می توان به ویزای عادی شینگن و یا همان ویزای اتحادیه شینگن اشاره کرد.
این ویزا برای حمل و نقل کالا و یا اقامت گردشگران برای مدت زمان مشخص در کشور های عضو شینگن کاربرد دارد.
مدت زمان آن نیز ۹۰ روز در هر دوره ۶ ماهه است و البته این نوع ویزا خود به انواع مختلفی تقسیم شده و هر کدام دارای شرایط خاصی هستند.

اقامت از طریق ویزای شینگن

ویزای اعتباری منطقه محدود چیست؟

نوع دیگری از ویزای شینگن وجود دارد که تحت عنوان ویزای اعتبار منطقه محدود مورد استفاده قرار می گیرد.
در این ویزا نام مناطق خاصی که امکان سفر به آن ها وجود دارد، کاملا ذکر شده و امکان سفر به کشور هایی که نام آن ها در این ویزا ذکر نشده، به هیچ وجه وجود نخواهد داشت.
ویزای اعتباری منطقه محدود بیشتر برای شرایط خاص و به خصوص برای پناهندگان صادر شده و فرد متقاضی مجوز سفر به کشور های نام برده شده در ویزا را خواهد داشت.

اقامت از طریق ویزای شینگن

ویزای ملی برای چه افرادی مناسب است؟

ویزای ملی نیز همانند دیگر انواع ویزا دارای شرایط خاصی بوده که بهتر است مهاجرت کنندگان اطلاعاتی در رابطه با آن داشته باشند.
نام دیگر آن ویزای نوع D است و زمانی صادر شده که متقاضیان قصد تحصیل و یا کار کردن در کشور های حوزه شینگن را داشته باشند.
در برخی موارد خاص نیز متقاضیان برای مدت زمان معین و برای انجام امور خاص می توانند از این ویزا استفاده می کنند.

در ادامه شرح می دهیم که هر کدام از انواع ویزای ملی برای چه افرادی مناسب می باشد:
ویزای تحصیلی: از این ویزا دانشجویان بین المللی می توانند استفاده کنند که قصد گذراندن دروه های پژوهشی و تحقیقاتی را داشته و معمولا مدت زمان آن نیز بیشتر از یک سال برای هر دانشجو نخواهد بود. گاهی اوقات نیز دانشجویان بین اللملی برای اجرای برخی از پروژه های تحقیفاتی خود نیاز به سفر به کشور های حوزه شینگن داشته و در این صورت نیز می توانند از اقامت یکساله برخوردار شوند.
ویزای کاری: نوع خاص دیگری از ویزای ملی تحت عنوان ویزای کاری وجود داشته که اجازه می دهد برخی افراد برای کار کردن در موسسات و سازمان های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی یکی از کشور های حوزه شینگن اقامت دریافت نمایند. البته این نوع ویزا تا حدود زیادی به شخص مورد نظر و همچنین سابقه و رزومه آن بستگی خواهد داشت.
هنرمندان، ورزشکاران و...: همواره ورزشکاران و هنرمندان نیز با توجه به تخصص و مهارت خود می توانند از این ویزا برای سفر به کشور های حوزه شینگن سفر کرده و در مسابقات و جشنواره های بین المللی شرکت کنند.
ویزای موارد اضطراری: در برخی از مواقع مشکلات و موارد پزشکی خاصی برای مسافران کشور های حوزه شینگن به وجود خواهد آمد که امکان خارج شدن از کشور حوزه شینگن در زمان مقرر برای آن ها امکان پذیر نخواهد بود و در این مواقع می توانند از ویزای موارد خاص و اضطراری استفاده گنند.

اقامت از طریق ویزای شینگن

اقامت از طریق ویزای شینگن

اقامت از طریق ویزای شینگن باید در چارچوب قوانین شنگن انجام شده که تمامی متقاضیان باید از این قوانین و مقررات کاملا آگاه باشند.
در صورتی که شرایط اقامت ویزای شنگن فراهم نشده و یا قوانین مربوط به آن توسط متقاضیان رعایت نگردد، تبعات زیادی برای آن ها به همراه خواهد داشت.

برای اقامت از طریق ویزای شینگن می توانید از مشاوره های تخصصی متخصصان ما نیز در این زمینه بهره مند شوید.