به سایت رسمی سفیران ملل خوش آمدید

خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه، طبقه 13
ایران ، تهران

اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت

اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت موجب شده که بسیاری از علاقمندان، ایتالیا را که یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است و هر سال افراد زیادی برای مهاجرت و اقامت اروپا این کشور را انتخاب می کنند را برگزینند.
ایتالیا دارای آب و هوای بسیار خوب و معتدلی در هر چهار فصل است و مناطق کوهستانی آنجا با غیر کوهستانی آب و هوای متفاوتی دارد.
واحد پول کشور ایتالیا مانند بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا یورو است و زبان رسمی این کشور ایتالیایی است که زبانی بسیار زیبا و آهنگین است.
دین رسمی این کشور مسیحی و دارای حدود شصت میلیون نفر جمعیت است که بیشتر آنها نیز به دین مسیحیت اعتقاد دارند.
ایتالیا به دلیل آب و هوای ویژه و جاذبه های دیدنی اش بسیار توریست پذیر است و در هر سال جمعیت زیادی گردشگر به این کشور سفر می کنند. و ایتالیا دارای معماری بی نظیر در سطح دنیا است که دیدن آن ساختمان ها با آن آب و هوای ویژه جذابیت این کشور را دو چندان می کند.
ایتالیا در صنعت مد و لباس در دنیا حرف اول را می زند و بسیاری از برندهای معروف و مرغوب لباس در دنیا مختص به این کشور است و علاوه بر این در این کشور صنعت فلز سازی، کشتی سازی، هواپیما سازی، صنایع غذایی نیز بسیار پر رونق است.

 

برای گرفتن اقامت اروپا و اقامت ایتالیا مانند بسیاری از کشورهای دیگر روشهای گوناگونی وجود دارد که اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت یکی از آن روشها است.
اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت

اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت یکی از روشهای اخذ اقامت اروپا است. در این روش با تهیه بیزنس پلن و طرحهای توجیهی که به تایید مراجع مربوطه در ایتالیا میرسد، فایل اقامتی در اداره مهاجرت تشکیل میشود که منجر به اخذ اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت خواهد شد.

اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در ایتالیا مزایای بسیاری دارد و افرادی که در ایتالیا شرکت ثبت می کنند و درآنجا سرمایه گذاری می کنند برایشان امکان کار، سرمایه گذاری و تحصیل در کل اتحادیه اروپا فراهم میشود و بعد از ۵ سال پرداخت مالیات بر درآمد و بیمه می توانند اقامت دائمی این کشور را به دست آورند.

این مزیت مهم وجود دارد که این اشخاص امکان تحصیل و زندگی در دیگر کشورهای اروپایی را نیز می توانند بدست آورند. و به نوعی اقامت اروپا (شنگن) را کسب می کنند که از همان اخذ اقامت اولیه از تمامی مزایای شهروندان این کشور مانند بیمه، حساب بانکی، تحصیل و … را بهره مند می شوند.

در اخذ اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت، فرد باید با توجه به تجربه شخصی شغل و کسب و کاری که در کشورش داشته است و یا با توجه به تحصیلاتش در مورد یک شغل و حرفه مشخص یک طرح تجاری و توجیهی اولیه را ارائه دهد و نوع کسب و کار مد نظرش و هدفش از راه اندازی این کار و چگونگی آن را در طرح توجیهی اش مطرح کند.

این قسمت نوشتن طرح تجاری و طرح توجیهی را می توان مهم ترین و اساسی ترین مرحله برای اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت دانست زیرا اگر طرح مناسبی نوشته نشود و در آن دقت و توجه کافی نشود این امکان وجود دارد که در ابتدا با طرح آن مخالفت شود.


نگران چگونگی تهیه طرحهای تجاری و توجیهی شرکت خود نباشید، "سفیران ملل" همه خدمات فوق و مورد نیازتان در ایتالیا را بشما ارائه میدهد.

انواع ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت در کشور ایتالیا نیز انواع مختلفی دارند که هر کدام از آنها نیازمند شرایط سرمایه گذاری مشخص ، محدودیت ها و مزایایی منحصر به فردی هستند. در زیر به انواع ثبت شرکت در ایتالیا و تفاوت بین آنها میپردازیم:

اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت

سه نوع شرکت در ایتالیا میتوانید به ثبت برسانید تا به اقامت ایتالیا برسید. اینکه کدام نوع از این شرکت ها می تواند برای شما مفید واقع شود تا بتوانید اقامت اروپا را از کشور ایتالیا دریافت کنید بسیار اهمیت دارد. در واقع شما با شناخت انواع شرکت ها می توانید مزایا و معایب هر کدام را بشناسید و با توجه به اینکه کدام یک شرایط بهتری را برای شما فراهم خواهند کرد تصمیم بگیرید که کدام نوع برای شما مناسب است:

 

• شرکت با مسئولیت محدود (.S.R.L)
• شرکت سهامی خاص (.S.p.A)
• شعبه شرکت (نمایندگی)

 

شرکت با مسئولیت محدود: پرطرفدارترین نوع سرمایه گذاری برای کسب و کار کوچک و متوسط است. و میزان سرمایه اولیه شرکت برای آن ۱۰،۰۰۰ یورو است. و محدودیتی برای سهامداران خارجی ندارند و حساب های حسابرسی شده در این سرمایه گذاری باید به صورت سالیانه نگه داشته شود. و اگر توان سرمایه گذاری برای کسب و کارهای کوچک دارید این روش توصیه می شود.

شرکت سهامی خاص: نوع دیگری از ثبت شرکت است که می توان گفت ویژگی های ثبت شرکت سهامی اینگونه است که برای شرکت های متوسط و بزرگ است و حداقل سرمایه اولیه شرکت برای آن ۵۰،۰۰۰ یورو میباشد. حداقل تعداد سهامدار آن یک نفر است و محدودیتی برای سهامداران خارجی وجود ندارد و حساب های حسابرسی شده باید ثبت و نگه داری شوند.

تاسیس شعبه شرکت: راهکار دیگر اخذ اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت است باید گفت که برای ثبت شرکت شعبه ها شرکت والد خارجی باید مسئول تمام تعهدات شعبه ایتالیایی باشد. و حداقل یک سهامدار نیاز دارد. در این نوع ثبت حساب ها باید نگه داری شوند اما الزامی برای گزارش دادن وجود ندارد.

با یکی از این سه روش گفته شده اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت در اروپا حاصل میشود.

اقامت آلمان با ثبت شرکت