اقامت ایتالیا با ازدواج

اقامت ایتالیا با ازدواج

اقامت ایتالیا با ازدواج  ، یکی از جذاب‌ترین و شیرین‌ترین راه‌های گرفتن اقامت می‌باشد، که فرد می‌تواند به راحتی پس از ازدواج با یک فرد ایتالیایی، ویزای اقامت ایتالیا را بگیرد.

اقامت ایتالیا با ازدواج

ایتالیا

افرادی که قصد گرفتن اقامت ایتالیا را دارند معمولاً چند دسته هستند:

• دسته اول افرادی هستند که به قصد زندگی در شرایطی راحت‌تر مهاجرت می‌کنند.
• دسته دوم افرادی هستند که به دنبال دانشگاه‌ها و مراکز عالی رتبه هستند.
• دسته سوم نیز اختصاص به افرادی دارد که قصد سرمایه‌گذاری در ایتالیا دارند.

اگر شما نیز قصد مهاجرت به اروپا را دارید، قطعاً جز یکی از دسته‌های بالا هستید، اما اینکه با چه روشی به مقصود خود برسید، موضوع بسیار حائز مهمی می‌باشد.
برای مهاجرت به ایتالیا روش‌های گوناگونی وجود دارد، همچون:

• ازدواج
• کار
• تحصیل
• سرمایه‌گذاری
• و …

و ما اکنون قصد داریم به شرح موضوع گرفتن اقامت و تابعیت ایتالیا از طریق ازدواج بپردازیم.
یکی از مهم‌ترین راه‌هایی که همیشه به عنوان گرفتن اقامت توصیه می‌شود، ازدواج می‌باشد.
ازدواج با شخصی که اصالتاً مال کشور مقصد است در اغلب موارد پس از گذراندن یک پروسه حقوقی می‌تواند منجر به گرفتن اقامت آن کشور شود.

اقامت ایتالیا با ازدواج

اقامت اروپا با ازدواج

گرفتن اقامت با ازدواج، از ساده‌ترین روش‌های گرفتن اقامت در اغلب کشورهاست.
بسیاری از کشورها این امکان را به افراد می‌دهند که در صورت ازدواج با یک فرد اصیل آن کشور، شخص بتواند از طریق همسر اصیل خود در خواست اقامت و تابعیت آن کشور را بکند.
در بسیاری از موارد، افرادی که از قبل اقامت دائم و تابعیت آن کشور را گرفته‌اند نیز می‌توانند پل خوبی جهت مهاجرت به آن کشور باشند، حتی اگر این افراد اصیل نباشند و خود نیز به آن کشور مهاجرت کرده باشند.
هر کشوری شرایط و قوانین خاص خود را دارد.
در اتحادیه اروپا اگر فردی با یک غیر اروپایی ازدواج کند و قصد گرفتن اقامت و ویزا برای آن فرد را داشته باشد، باید از لحاظ مالی خود را ثابت کند که شرایط تأمین هزینه‌های فرد غیر اروپایی را نیز دارد.
اگر بتواند به دولت و ارگان مربوطه با پرداخت مالیات و ارائه مدارک لازم، ثابت کند که از پس هزینه‌های مالی همسرش نیز برمی‌آید می‌تواند برای گرفتن اقامت و تابعیت وی، اقدام کند.

اقامت ایتالیا با ازدواج

اقامت ایتالیا با ازدواج

ایتالیا خود نیز یکی از کشورهایی است که از طریق ازدواج می‌توان اقامت آن را گرفت.
و ازدواج به شرط داشتن شرایط مالی متوسط و خوب، می‌تواند در کمک کردن فرد برای گرفتن اقامت همسر مؤثر باشد.
ایتالیا نیز به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از قوانین داشتن توانایی مالی برای ساپورت همسر تبعیت می‌کند.
حتی اگر با یک فرد ایتالیایی ازدواج کنید که توانایی مالی برای حمایت اقتصادی از شما ندارد، باز هم نمی‌توانید از این طریق اقدام به گرفتن اقامت ایتالیا با ازدواج کنید.
ممکن است، این قوانین نیز تغییر کند و قوانین جدیدتری جایگزین شود.
با گرفتن مشاوره از یک فرد متخصص در حیطه گرفتن اقامت و تابعیت منحصراً ایتالیا، می‌توانید با خیال راحت بدون نقصی مدارک اقدام به گرفتن ویزا کنید.
برخلاف ایران، که بین دادن اقامت به همسر غیر ایرانی مرد ایرانی و زن ایرانی تفاوت وجود دارد و تابعیت ایرانی را فقط به زن خارجی مرد ایرانی می‌دهند نه شوهر خارجی زن ایرانی ، در اروپا تفاوتی در گرفتن اقامت وجود ندارد.
یعنی شما چه مرد باشید چه زن، اگر با یک ایتالیایی ازدواج کنید، می‌توانید به راحتی اقامت آن کشور را بگیرید، که البته به شرط در نظر گرفتن برخی مسائل که حتما باید در مورد آن‌ها با یک مشاور حقوقی و با تجربه مشورت کنید.
زیرا علاوه بر مسائل مطرح شده، اگر در ایتالیا یا خارج از ایتالیا باشید و ازدواج کنید، باز هم قوانینی خاص بر چگونگی گرفتن اقامت و تابعیت وجود دارد و مدت زمان این دو با هم متفاوت است.