به سایت رسمی سفیران ملل خوش آمدید

خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه، طبقه 13
ایران ، تهران

اقامت ایتالیا با تمکن مالی

اقامت ایتالیا با تمکن مالی یکی از روشهای آسان و پرطرفدار جهت دست یافتن به اقامت اروپا است. مزیت این روش این است که از یک سو نیاز به ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اروپا نبوده و تعهدات ایجاد شغل، ایجاد درآمد و پزداخت مالیات را ندارد ولی از سوی دیگر برخورداری از حق و حقوق قانونی و اجتماعی یک مقیم اروپا را داراست، بجز اینکه در اقامت از طریق تمکن مالی اجازه کار کردن وجود ندارد.
اقامت ایتالیا با تمکن مالی

اقامت ایتالیا با تمکن مالی اجازه ورود و زندگی به ایتالیا را به منظور اقامت به افراد خارجی غیر اروپایی می دهد که قصد اسکان در کشور ایتالیا را دارند و قادر هستند زندگی و امرار معاش خود را بطور مستقل حفظ کنند بدون اینکه نیاز به کار کردن در اروپا داشته باشند.

اقامت ایتالیا با تمکن مالی

اقامت ایتالیا با تمکن مالی برای خارجیانی که درکشور خود زندگی راحتی داشته و دارای درآمد ماهیانه مناسب بدون نیاز به کار کردن در کشور خود هستند، فراهم گردیده است. متقاضی بایستی به دولت ایتالیا ثابت نماید که با داشتن درآمد مرتب و مناسب نیازی به کار و اشتغال در ایتالیا نداشته و با درآمد حاصله از کشور خود بدون نیاز به کمک دولتی و کار کردن قادر به تردد و زندگی در ایتالیا می باشد.

البته این بدان معنا نیست که نتواند حرکت اقتصادی در ایتالیا را آغاز نماید و بعنوان سرمایه گذار می تواند هر گونه فعالیت مالی را آغاز و از نیروهای بومی برای گرداندن سرمایه گذاری خود بهره ببرد، ولی اجازه کار فیزیکی ندارد!

 

در سالهای اخیر اقامت ایتالیا خیلی طرفدار پیدا کرده و متقاضیان زیادی را به خود جذب کرده است. اخذ اقامت ایتالیا با تمکن مالی یکی از روشهای بسیار ساده و بی دردسر برای افرادی است که در کشور خود از تمکن مالی بالا و مورد قبول کشور ایتالیا برخوردارند و میتوانند از امکانات رفاهی و اجتماعی ایتالیا استفاده کنند.

 

در روش اخذ اقامت ایتالیا با تمکن مالی، نیازی به انتقال سرمایه به کشور ایتالیا نمیباشد و همان قدر که اثبات شود که دارایی و درآمد مورد قبول را دارند کفایت کرده و واجد شرایط اخذ اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی میگردند.
مزایای اقامت ایتالیا با تمکن مالی

دریافت اقامت ایتالیا با تمکن مالی دارای شانس موفقیت بیشتری نسبت به سایر روشها اخذ اقامت ایتالیا میباشد و متقاضیانی که شرایط لازمه را دارا هستند براحتی میتوانند اقامت این کشور را دریافت کنند. ضمن اینکه تمدید اقامت از طریق تمکن مالی نیز به سادگی اتفاق میفتد.

در زیر به مهمترین ویژگی های اخذ اقامت ایتالیا با تمکن مالی اشاره میکنیم:

 

• ساده ترین و سریع ترین روش فاقد ریسک می باشد؛
• تمدید به آسانی صورت می گیرد؛
• عدم نیاز به راه اندازی کسب و کار و تجارت، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و یا پرداخت مالیات برای متقاضیان؛
• عدم نیاز به سطح زبان برای متقاضیان؛
• عدم رعایت محدودیت سنی برای متقاضیان؛
• مشمول خانواده و افراد تحت تکفل (فرزندان زیر ۱۸ سال) متقاضی؛
• بهره مندی ازکلیه امکانات شهروندی نظیر خدمات بیمه ای، حساب بانکی و تحصیلات رایگان برای فرزندان؛
• اقدام برای اخذ اقامت دائم بعد از گذشت ۵ سال از اقامت موقت در ایتالیا؛
• اقدام برای اخذ پاسپورت ایتالیایی؛

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت ایتالیا با تمکن مالی

برای اثبات دارا بودن تمکن مالی مناسب در کشور خود، متقاضی اصلی بایستی نامه تمکن مالی با موجودی بالای ۵۰،۰۰۰ یورو و گردش مالی ۴ تا ۶ ماهه را فراهم نماید.
اگربرای اعضای خانواده نیزاقدام می نمایید، برای همسر و هر یک از فرزندان بمیزان ۱۰،۰۰۰ یورو نیز به این موجودی اضافه نمایید.
در همین راستا بایستی مدارکی دال بر درآمد ماهانه ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو را نیز از طریق یکی از روش های ذیل ارایه نمایید:
• سود سپرده بانکی؛
• سود سهام شرکتها، موسسات و کارخانجات و….؛
• اجاره مستغلات بر اساس سند ملکی رسمی و اجاره نامه رسمی؛
• حقوق باز نشستگی؛
• سود سهام بورس؛


نکته: در آخرین استعلام اطلاعات از ادارات مهاجرت و دولتی در ایتالیا، دریافتیم که خرید یک واحد مسکونی درایتالیا با ارزش حداقل ۵۰،۰۰۰ یورو ضروری بوده و در تصمیم گیری مثبت دولت نقش اصلی را بر عهده دارد. تیم محلی ما در انتخاب و تکمیل کل مراحل خرید با شما همراه بوده و با دقت مسیر قانونی مالکیت را برایتان سپری خواهد نمود.

اقامت آلمان با ثبت شرکت