درباره دومینیکا

اقامت دائم دومینیکا + شرایط درخواست پاسپورت

اقامت دائم دومینیکا

اخذ اقامت دائم دومینیکا یک فرآیند نسبتا ساده است. هر کسی که می خواهد اقامت دائم دومینیکا را دریافت کند، باید مجوز اقامت موقت خود را به مدت 1 سال، هر سال به مدت 5 سال متوالی تمدید کند. از طرف دیگر، آن ها می توانند یک مجوز کار معتبر در دومینیکا به مدت 5 سال داشته باشند. مرجع ارائه درخواست اقامت دائم وزارت امور خارجه، مهاجرت و کار است.

 

اقامت دائم دومینیکا و شرایط آن

 

اگر این درخواست برای اولین بار است، متقاضی باید موارد زیر را ارائه دهد:

  1. پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار قبل از انقضا

توصیه می شود متقاضیان قبل از درخواست مجوز اقامت دومینیکا اقدام به تمدید گذرنامه کنند تا شرایط اجباری فوق را برآورده کنند.

  1. تمدید اقامت

بازدیدکنندگانی که مایل به درخواست اقامت دائم دومینیکا هستند، باید قبل از آن، برای تمدید اقامت در اداره مهاجرت اقدام کنند. تمدید به درستی در پاسپورت آن ها ثبت می شود. از طرف دیگر، اگر وضعیت متقاضی به اجازه کار یا اقامت تغییر کند، تمدید اقامت ضروری نیست.

از این نظر، بازدید کنندگان دومینیکا که مایل به دریافت مجوز اقامت دومینیکا هستند و درخواست تمدید اقامت نکرده‌اند، غیرقانونی در نظر گرفته می‌شوند.

هیچ فرم درخواستی برای اقامت دائم دومینیکا به آن ها تحویل داده نمی شود، مگر این که وضعیت ویزیتور آن ها تنظیم شود.

 

به متقاضیانی که شرایط فوق را دارا باشند، بسته درخواست اقامت دومینیکا داده می شود.که بسته شامل دو فرم درخواست و چک لیست است:

  • فرم درخواست اقامت دائم دومینیکا

این فرم باید توسط متقاضی اقامت دائم دومینیکا تکمیل شود. همه سوالات باید پاسخ داده شود. تمدید اقامت در پاسپورت باید در انتهای فرم وارد شود.

  • فرم پزشکی

معاینه پزشکی توسط یک پزشک محلی مورد نیاز است. آزمایشات اچ آی وی و اشعه ایکس قفسه سینه و نتایج باید در فرم پزشکی ثبت شود.

  • مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت دائم دومینیکا

توجه: تمام مدارک مورد نیاز باید همراه با درخواست اقامت دائم دومینیکا ارائه شود، در غیر این صورت درخواست پذیرفته نخواهد شد.

 

درخواست پاسپورت دومینیکا

تمامی پاسپورت ها در دومینیکا صادر می شوند و درخواست ها در کنسولگری دومینیکا در تهران، پردازش شده و برای چاپ به اداره پاسپورت دومینیکا ارسال می شوند. گذرنامه ها برای جمع آوری/ارسال به کنسولگری دومینیکا در تهران بازگردانده می شوند.

شرایط درخواست پاسپورت دومینیکا

باید فرم درخواست تکمیل شده (PDF، 203 کیلوبایت) و عکس های مورد نیاز تهیه شوند. دو قطعه عکس مورد نیاز است که نباید بیش از شش ماه از زمان گرفته شدن آن ها گذشته باشد. همچنین باید 45 میلی متر ارتفاع، 38 میلی متر عرض داشته باشند. و 3 تا 5 میلی متر از لبه بالا و 10 تا 12 میلی متر از لبه پایین داشته باشد و نمای نزدیک از سر و بالای شانه های متقاضی را نشان دهد. چهره فرد باید مستقیماً به دوربین نگاه کرده و 70 تا 80 درصد بعد عمودی تصویر را اشغال کند.

عکس ها باید روی کاغذ باکیفیت و وضوح بالا چاپ شوند. و نباید نوردهی بیش از حد یا کم داشته باشند و پس زمینه آن باید سفید، خاکستری روشن، آبی روشن، قهوه ای روشن یا بژ باشد. همچنین تضاد بین تصویر و پس زمینه وجود داشته باشد. برای درخواست اقامت دائم دومینیکا، عکس شما نباید با لباس بدون آستین یا تاپ باشد و ناحیه سینه باید پوشانده شود. همچنین از عینک آفتابی استفاده نکرده و اگر دارای عینک طبی هستید، بدون انعکاس نور روی عینک عکس بگیرید و حجاب برای مسلمانان ایرادی ندارد. لباس شما باید بدون طرح های برجسته، پیراهن های نظامی، یا استتار باشد و حالت چهره تان باید خنثی باشد. (فرد ممکن است لبخند بزند اما دهانش باز نباشد)

برای اقامت دائم دومینیکا به اصل و کپی شناسنامه یا اصل گواهی تابعیت نیز نیاز است. متقاضیان اولین بار باید مصاحبه شوند و با کنسولگری دومینیکا تماس گرفته تا قرار ملاقات تعیین کنند. همچنین افرادی که از طرف متقاضی گذرنامه را دریافت می کنند، باید دستور محضری کتبی (در حضور سردفتر اسناد رسمی) از متقاضی داشته باشند که این امر حتی در صورتی اعمال می شود که شخصی از طرف متقاضی درخواست را وارد کرده باشد.

بیبشتز بخوانید:

آیا دومینیکا اقامت دائم  ارائه می دهد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 12 =