اقامت کاری در آلمان

اقامت کاری در آلمان

اقامت کاری در آلمان یکی از روش های مهاجرت و اقامت در این کشور محسوب شده که در این مقاله به صورت مفصل در رابطه با آن صحبت خواهیم نمود.

اقامت کاری در آلمان

اقامت کاری در آلمان

امروزه روش های مختلفی برای مهاجرت و در نهایت اقامت در کشور های اروپایی و به خصوص کشور آلمان وجود دارد که یکی از بهترین آن ها اقامت کاری می باشد.
شرایط اقامت کاری در هر کشوری متفاوت است اما براساس آخرین آمار های به دست آمده کشور آلمان در سال های اخیر با کمبود شدید نیرو های ماهر و متخصص مواجه بوده و به همین خاطر سخت گیری های کمتری برای اقامت کاری به مهاجران وارد می نماید.

در این مقاله قصد داریم در رابطه با شرایط اقامت کاری و همچنین نحوه اخذ ویزای آن اطلاعاتی را برای خوانندگان ارائه نماییم.

اقامت کاری در آلمان

شرایط اقامت کاری در آلمان

کشور آلمان به عنوان سومین کشور صنعتی در جهان شناخته شده و بازار کار آن بسیار عالی و بی نظیر می باشد.
سالانه افراد زیادی و به خصوص از کشور ترکیه به عنوان نیروی کار مهمان توسط صنایع آلمان با بهترین حقوق و مزایا استخدام می شوند.
اقامت کاری در آلمان به سادگی امکان پذیر نبوده و باید از شرایط لازم جهت اقامت کاری در این کشور آگاه بوده و تمامی این شرایط را فراهم کرد.

برای اقامت کاری در آلمان اولین شرط دریافت ویزای کار آلمان بوده که البته این ویزا به کارت آبی نیز معروف است.
قصد داریم در رابطه با نحوه اخذ ویزای کار در آلمان و همچنین مزایا و معایب این ویزا در ادامه مطالبی را شرح دهیم.

اقامت کاری در آلمان

راهنمای اخذ ویزای اقامت کار در آلمان

اکثر افرادی که قصد مهاجرت و اقامت کاری کشور آلمان را دارند به دلیل عدم اطلاع از قوانین و مقررات اخذ ویزای اقامت کاری به راهنمایی و مشاوره های کارشناسان نیاز خواهند داشت.
در ابتدا باید فرد مهاجر درخواست ویزای جست وجوی کار در آلمان کرده و معمولا با این ویزا می تواند از یک اقامت ۶ ماهه در آلمان بهره مند شود.
پس از یافتن شغل مناسب در طول این ۶ ماه باید اقدامات لازم جهت عقد قرارداد با کارفرما را انجام داده و سپس درخواست ویزای کار آلمان یا همان کار آبی نماید.

سئوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید میزان اعتبار ویزای کاری آلمان می باشد که در پاسخ به این سئوال باید گفت میزان اعتبار ویزای کاری کاملا متناسب با مدت زمان قرارداد با کارفرما است.
اما در صورتی که ۳۳ ماه از زمان داشتن ویزای کاری افراد سپری شده باشد، به راحتی می توانند اقدام به درخواست اقامت دائم در این کشور کنند.

اقامت کاری در آلمان

مزایای ویزای کار آلمان

به طور کلی دریافت ویزای کار آلمان مزایای بسیار زیادی داشته و به همین دلیل نیز اکثر مهاجران جهت اقامت در کشور آلمان از این روش استفاده می کنند.
از مهم ترین مزایای آن می توان به دریافت اقامت دائم در مدت زمان کوتاه تری نسبت به دیگر روش ها اشاره کرد.
علاوه بر آن با استفاده از ویزای کار آلمان امکان دریافت اقامت خانواده و همچنین یافتن شغل های خوب برای آن ها وجود خواهد داشت.
مورد دیگر هزینه های بسیار پایین اخذ ویزای کار آلمان است که برای مهاجران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و هزینه های بسیار کمتری را پرداخت خواهند کرد.

اقامت کاری در آلمان

آسان ترین راه اخذ ویزای کاری آلمان

همانطور که گفته شده اخذ ویزای آلمان به سادگی نیز امکان پذیر نبوده و لازم است شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری آلمان فراهم شود.
با این حال آسان ترین راه اخذ ویزای کاری آلمان مراجعه به شرکت های تخصصی فعال در حوزه اقامت است زیرا این شرکت از تمامی قوانین و مقررات و همچنین شرایط اخذ ویزای کاری در کشور آلمان مطلع بوده و متناسب با تجربه های خود بهترین پیشنهادات را ارائه می کنند.