درباره دومینیکا

برای تحصیل در کشور دومینیکا باید چه اقدامی انجام داد؟

برای تحصیل در دومینیکا باید چه اقدامی انجام داد

یکی از شیوه های مهاجرت به کشور دومینیکا تحصیل در دومینیکا میباشد. ولیکن تحصیل به طور مستقیم سبب اخذ اقامت دائم نمیشود. زبان که در این کشور از آن برای تحصیل استفاده میشود انگلیسی یا اسپانیایی میباشد. در این کشور دوازده دانشگاه خصوصی و دولتی قرار دارد. که هر کدام از آنها با ارائه بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی که برای دانشجویان در نظر میگیرند. به دانشجویان در حوزه تحصیلی کمک مینمایند. اشخاصی که قصد تحصیل یا اینکه مهاجرت به این کشور را دارند.

بایستی ویزایی تحصیلی  و دانشجویی این کشور را بدست آورند. به این صورت که بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه، میتوانند نسبت به دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. ویزای دانشجوی این کشور یک سال بوده همچنین بعد از یکسال قابل تمدید میباشد. مدرک این کشور در بسیاری از کشور ها دارای اعتبار میباشد. ولیکن در وزارت علوم ایران اعتبار ندارد. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با ((برای تحصیل در دومینیکا باید چه اقدامی انجام داد؟)) گفتگو نماییم.

تحصیل در کشور دومینیکا

تحصیل در کشور دومینیکا با وجود مزیت های بسیار آن، به همراه پذیرش آسان دومینیکا، سبب شده است که دانشجویان زیادی را به سمت خود جذب نماید. دانشجویان دارای شرایط؛ بایستی از این موضوع آگاهی داشته باشند که برای رفتن به هر مقطع تحصیلی بایستی مدرک معتبر فعلی خود را ارائه کنند. ولیکن بعضی از دانشگاه ها برای قبول دانشجویان، آزمون ورودی GMAT یا GRE را دارند. علاوه بر این به علت اینکه در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تدریس میشود شما بایستی نسبت به این زبان تسلط کافی داشته باشید.

برای دریافت پذیرش شما قادر هستید به صورت آنلاین برای دانشگاه ها تقاضا نمایید. از شرایط که بایستی برای تحصیل در این کشور آن را رعایت نمایید این است که دانشجو باید تمایل داشته باشد که بیش از 6 ماه در دانشگاه های این کشور تحصیل کند. دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار نیمه وقت را دارند. پس از گذشت یکسال تحصیل دانشجو مجوز جست و جوی کار را دارد. تا ویزای دانشجویی را به کاری تبدیل نماید. سپس بعد از گذشت پنچ سال کار در دومینیکا میتوان نسبت به دریافت اقامت دائم در این کشور نمود.برای آشنایی با کشور دومینیکا کلیک کنید.

تحصیل در کشور دومینیکا

تحصیل در مقطع کارشناسی در دومینیکا

مقطع کارشناسی یک دوره چهار الی پنچ ساله را در پی دارد همچنین این نکته را بایستی خاطر نشان کنیم که این دوره با توجه به رشته تحصیلی شما متفاوت خواهد بود. به منظور تأمین مخارج برای هر دانشجو در این کشور ده ساعت کار نیمه وقت هفتگی در نظر گرفته شده است. به علت اینکه زبان رسمی این کشور اسپانیای میباشد از اینرو تدذریس به صورت اسپانیایی صورت میگیرد. که در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی نیز تدریس میشود. شما برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیازمند مدرک زبان IELTS 6 همچنین برای دانشگاه های دیگر نیازمند مدرک معتبر در سطح B2 میباشد. همچنین بایستی این نکته را خاطر نشان کنیم که بعضی از دانشگاه ها تدریس به زبان فرانسه میباشد. در این دانشگاه ها نیز نیازمند ارائه مدرک زبان میباشد.

تحصیل در دومینیکا در مقطع کارشناسی ارشد

شما برای تحصیل در این مقطع نیازمند ارائه مدرک زبان میباشید همچنین علاوه بر تحصیل اجازه بیست ساعت کار همزمان با تحصیل را خواهد داشت. این زمان به شما در تأمین هرینه تحصیل و زندی در دومینیکا به شما بسیار کمک خواهد نمود.

تحصیل در دومینیکا در مقطع دکتری

برای تحصیل در این مقطع بایستی این نکته را خاطر نشان کنیم که تعداد رشته های تحصیلی در این مقطع کم میباشد. از اینرو به شما توصیه مینماییم قبل از انجام هر چیزی، نسبت به موجود بودن رشته مورد نظر خود در این کشور اقدام نمایید. برای تحصیل در این مقطع بایستی به وسیله بورسیه تحصیلی و حقوقی اقدام کنید. مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری سه الی پنچ سال میباشد. ما به شما پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات دقیق بر اساس شرایط خود با یک وکیل مجرب صحبت نمایید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کشور دومینیکا

زمانی که پذیرش شما از سوی دانشگاهی که به آن درخواست نموده اید با ارسال نامه از سوی دانشگاه تأیید شد. در این صورت شما بایستی مدارک مورد نیاز را آماده نمایید. سپس آن را به سفارت این کشور در کشور خود ارائه کنید. تا به این طریق ویزای شما صادر گردد. ما در ادامه به صورت کلی مدارک مورد نیاز را برای شما شرح مینماییم. همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که احتمال دارد مدارک درخواستی هر دانشگاه و رشته متفاوت باشد.

  • دو قطعه عکس پاسپورتی.
  • گواهی تمکن مالی.
  • نداشتن سوء سابقه کیفری و ارائه گواهی مربوطه.
  • ارائه گواهی سلامت پزشکی.
  • رسید پرداخت هزینه های مورد نظر.
  • پر نمودن و عرضه فرم درخواست تکمیلی.
  • نامه پذیرش از سوی دانشگاه مورد نظر در دومینیکا.
  • ارائه گذر نامه معتبر.

سخن پایانی اقدامات لازم برای تحصیل در دومینیکا

برای تحصیل در دومینیکا باید اقداماتی صورت بگیرید .که می توانید برای نحوه فراهم نمودن مراحل و اقدامات لازم  با سفیران ملل در ارتباط باشید تا هزینه زندگی و تحصیل دردومینیکا را بپرسید.و با شرایط تحصیل دردومینیکا آشنا شوید.و تمام شرایط تحصیل در دومینیکا را در سال 2022 مورد بررسی قرار دهید.تا آینده ای روشن را برای خود رقم بزنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.