درباره دومینیکا

آیا خارجی ها می توانند صاحب زمین در دومینیکا شوند؟

زمین در دومینیکا

بدون ‌شک شما حداقل یک ‌بار نام کشور دومینیکا را شنیده‌اید. در واقع به این کشور جزیره‌ای در اطراف دریای کارائیب بوده و بسیار زیبا و بکر است. طبیعت زیبا و همچنین شرایط مناسب در کشور دومینیکا باعث شده تا افراد زیادی جهت مهاجرت به آن ترغیب شوند. سؤالی که برای اکثر افرادی که قصد مهاجرت به کشور را دارند و به وجود می‌آید، این است که آیا خارجی‌ها می‌توانند صاحب زمین در دومینیکا شوند؟ برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می‌شود که حتما در ادامه با ما همراه باشید.

همان ‌طور که گفته شد، دومینیکا در چند سال اخیر با پیشرفت‌هایی که کرده‌ است، میزان زیادی سرمایه‌ گذار و همچنین مهاجر را به خود جذب کرده ‌است. شما می‌توانید از راه‌های مختلفی جهت مهاجرت به این کشور اقدام کنید. اما آسان ‌ترین و بهترین راه ممکن سرمایه‌گذاری در دومینیکا است.

بنابراین می‌توان گفت که افراد خارجی نیز می‌توانند در این کشور صاحب ملک همانند زمین، خانه و…شود. بدون شک شما هیچ راهی بهتر از سرمایه‌گذاری در کشور دومینیکا جهت مهاجرت به این کشور پیدا نخواهید کرد. اگر از این ‌موضوع خبر ندارید، لازم است خاطرنشان کنیم که داشتن اقامت دومینیکا علاوه‌بر زندگی در این کشور مزایای دیگری را نیز به‌همراه خواهد داشتآیا دومینیکا برای زندگی ارزان است؟

 

صاحب زمین در دومینیکا

دلیل خرید زمین در کشور دومینیکا چیست؟

 

قطعا سرمایه‌گذاری برای مهاجرت و اقامت او در دومینیکا سرمایه‌گذاری برترین راهی است که برای شما وجود دارد.شما می‌توانید با خرید زمین در این کشور به گونه‌ای سرمایه‌گذاری کرده و خیلی راحت کارهای اقامت خود را انجام دهید. از طرف دیگر اقتصاد کشور دومینیکا تا حد بسیار زیادی به کشاورزی و ساخت ‌و ساز و  سرمایه ‌گذاری وابسته‌است.

بنابراین شما با خرید ملکی همانند زمین در این کشور می‌توانید علاوه برداشتن اقامت دومینیکا سود دهی نیز داشته باشید. درواقع شرایط حال این جزیره زیبا تا حدی عالی است که هر نوع سرمایه‌ گذاری در آن جواب‌گو خواهد بود.اما شما باید حتما پیش‌از هر اقدامی به نکاتی توجه داشته باشید.

سرمایه‌ گذاری در دومینیکا از طریق خرید زمین

 

بارها روی این ‌مورد تاکید کردیم که سرمایه‌ گذاری که یکی از راه‌هایی که شما برای سرمایه‌گذاری در کشور دومینیکا می‌توانید انتخاب کنید. خرید ملک همانند زمین است. اما باید پیش از این اقدام شرایطی را مورد بررسی قرار دهید. در اکثر افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در این جزیره زیبا را دارند، می‌خواهند به ‌نحوی نسبت‌ به اخذ اقامت این کشور موفق شوند.

افرادی که می‌خواهند در کشور دومینیکا از طریق خرید زمین سرمایه‌گذاری کنند، بایستی ملکی را که دارای ارزش 200 هزار دلار باشد در یکی از شهرهای این کشور خریداری کنند. البته بعد از خرید شرایطی وجود دارد که باید نسبت ‌به رعایت آن‌ها بی‌توجه نباشند.

یکی از شرط‌های اصلی سرمایه‌گذاری از طریق خرید زمین در دومینیکا این  است که فرد تا پس‌ از گذشت سه سال تنها حق دارد تا ملک را بفروشد. افرادی که می‌خواهند در این کشور برای خریدار ملک اقدام کنند، باید دارای یک سری مدارک باشند که این مدارک عبارت‌اند از:

  • سابقه مالی یا صورت حساب‌های بانکی
  • گزارش پلیس
  • گذرنامه
  • نامه داز طرف نماینده املاک

البته در برخی اوقات نیز از خارجی‌ها درخواست می‌شود تااطلاعات دیگری را ارائه دهند تا از این طریق بتوان از پول شویی جلوگیری کرد.لازم است بدانید که ممکن است حدود 20 تا60  روز طول بکشد تا ملکی در کشور دومینکا به ثبت برسد.

بیشتر بخوانید:قیمت خرید ملک در دومینیکا وشرایط آن در سال 2022

 

سرمایه‌گذاری در کشور دومینیکا از طریق خرید زمین چه مزایایی دارد؟

بهترین راه برای سرمایه‌گذاری در کشور دومینیکا خرید ملک است. شما می‌توانید علاوه‌ بر این ‌که در یک کشور خارجی صاحب ملک شوید، از مزایای دیگری نیز برخوردار شوید. در واقع زمانی‌ که فردی در این کشور سرمایه‌گذاری می‌کند، می‌تواند کارهای اخذ پاسپورت همسر و فرزندان خود را که سن کمتر از بیست و هشت سال دارند را نیز به‌راحتی انجام دهد.همچنین از طریق سرمایه‌گذاری افراد می‌توانند در کمترین زمان ممکن موفق به اخذ پاسپورت شوند.

لازم است بدانید که جهت زندگی در این کشور شما و مدرک زبان انگلیسی نیاز نخواهید داشت. و تنها سرمایه‌گذاری است که شما را به یکی از شهروندان دومینیکا تبدیل می‌کند. شما حق خرید و فروش ملک را در این کشور خواهید داشت اما تنها موردی که در این خصوص باید بیان کنیم این است که پس‌از خرید زمین در دومینیکا حق فروش آن را تا سه سال ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *