درباره دومینیکا

ساخت فرودگاه بین المللی دومینیکا

ساخت فرودگاه بین المللی دومینیکا

کشور دومینیکا با داشتن جاذبه های گردشگری بسیاری کشور انتخابی بسیاری از افراد برای اقامت به خصوص گردش می باشد. علاوه بر این مورد افرادی که موفق به کسب پاسپورت این کشور شده اند. از مزیت های بسیاری که به همراه دارد بهره خواهند برد. از به روز ترین اخباری که از این کشور به گوش می رسد ساخت فرودگاه بین المللی می باشد. نخست وزیر این کشور یعنی روزولت اسکریت در یکی از سخنرانی های پارلمانی خود خبر مبنی بر توافق نهایی برای ساخت اولین فرودگاه بین المللی منتشر نمود. سپس بیان نمود که این توافق را در ماه می امضاء می شود. در ادامه با ما در این مقاله از سفیران ملل همراه ما باشید تا در رابطه با ساخت فرودگاه بین المللی دومینیکا گفتگو نماییم.

فرآیند طراحی و اجرا پروژه فرودگاه بین المللی دومینیکا

 

پس از آنکه خبر ساخت فرودگاه بین المللی دومینیکا توسط نخست وزیر این کشور اعلام شد. روزولت اسکریت در دنباله این خبر بیان کرد که برای ساخت این فرودگاه سی و دو خانه بایست تخریب گردد. ولیکن بیان نمود که در ابتدا خانه های جدیدی برای ساکنان ساخته خواهد شد در نتیجه نگرانی از این بابت برای ساکنین این منازل وجود نخواهد داشت. طرح های این فرودگاه به وسیله دو کمپانی معتبر  آمریکایی Landrum و Browne در حال اجرا و پیاده سازی می باشد. علاوه بر این مورد سوالاتی در رابطه با تأمین بودجه این فرودگاه بین المللی مطرح گشت.

ساخت فرودگاه بین المللی دومینیکا

 

 

مقامات این کشور در پاسخ به این سوال مطرح نمودند .که قسمت بسیاری از بودجه مربوطه به وسیله برنامه تابعیت کشور از طریق  سرمایه گذاری CBI فراهم خواهد شد. بر طبق آمار و ارقام کشور دومینیکا ماهانه هزینه ی معادل 5000000 دلار برای ساخت فرودگاه بین المللی دومینیکا در نظر گرفته است. ساخت فرودگاه بین المللی دومینیکا پس از اتمام نتایج رضایت بخش زیادی به همراه خواهد داشت. که در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم نمود.

  • بهبود پرواز های طولانی و همچنین امکان دسترسی آسان به این کشور از کشور های خارجی.
  • سبب افزایش نرخ گردشگری در این کشور می شود. چرا که این امر مسلم است که پرواز های بین المللی راه را برای گردشگران بسیاری  هموار می نماید. و در نتیجه گردشگران بسیاری به این کشور جذب خواهد شود.
  • امکان دسترسی راحت و سهولت به بازار های جدید و به تبع بهبود بازار های اقتصادی و رونق اقتصادی خواهد شد.

 

چشم انداز فرودگاه بین المللی کشور دومینیکا

 

از دیگر سخنان مهم نخست وزیر این کشور که می توان اشاره نمود.اطمینان دادن آن از بابت هزینه های مربوطه می باشد. نخست وزیر این کشور پیامی به مضمون ((دولت رویه بسیار مناسب و دور اندیشانه ای برای ساخت این فرودگاه بین المللی دنبال خواهد نمود. و به هیچ عنوان نخواهد گذاشت هزینه ی بر عهده مردم باشد)) را مطرح نمود. در واقع ساخت فرودگاه بین المللی دومینیکا را یک سرمایه گذاری می دانند که فرصت های شغلی بسیاری برای افراد ایجاد خواهد نمود.و موجب اشتغال زایی خواهد شد. در ادامه بیانات خود افزود این فرودگاه شرایط ارائه کالا ها که امکان دسترسی آن تا بحال وجود ند اشت را به صورت سریع فراهم خواهد نمود.

به دلیل آنکه با بازار های جدید آشنا خواهند شد تنوع اقتصادی بسیاری را شاهد خواهند بود.  ساخت فرودگاه بین المللی دومینیکا سبب خواهد شد این کشور به اصلی ترین مقاصد گردشگری بسیاری از افراد تبدیل شود. چرا که راه ورود به این کشور با این فرودگاه بین المللی آسان خواهد شد و این یک مزیت بزرگ برای این کشور به حساب خواهد آمد.

کلام پایانی

سفیران ملل موضوع مقاله امروز خود را به ساخت فرودگاه بین المللی دومینیکا اختصاص داد. تا در رابطه با این موضوع اطلاعهات مفیدی را در اختیاران همراهان خود قرار دهد. اگر تا انتها این مقاله را مشاهده کرده باشید بدون شک پی برده اید که ساخت این فرودگاه تا چه اندازه ای برای دولت این کشور و مردم مفید می باشد. دومینیکا کشوری است پر از عجایب و شگفتی که به خوبی می توان عظمت خدا را در آن مشاهده نمود. کشوری است که به هیچ وجه از نگاه کردن به طبیعت آن خسته نخواهید شد. چه بهتر که اگر بتوانید هتلی را رزرو کنید .که نزدیک به ساحل باشد و از تماشایی غروب آفتاب نهایت لذت را ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.