به سایت رسمی سفیران ملل خوش آمدید

289 021-284

info@safiranmelal.com

خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه طبقه 13

تهران - ایران

شرایط لازم برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

شرایط لازم برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

آلمان کشوری ثروتمند و بسیار قدرتمند است که آینده ای روشن را برای زندگی جوانان ترسیم می‌کند. به همین خاطر این کشور همواره مورد توجه مردم ایران بوده است تا مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل بتواند آینده‌ای متفاوت را برای آنها و خانواده شان رقم بزند. 

 

شرایط لازم برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

آشنایی با روش های اقامت در آلمان

آشنایی با روش های اقامت در آلمان  روش های اخذ اقامت در آلمان به چند روش امکان پذیر است که عبارتند از :

۱–تحصیل در آلمان

کشور آلمان کشوری پر طرفدار برای اقامت تحصیلی شناخته شده است. این کشور از نظام آموزشی بسیار خوبی برخوردار است و تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان بصورت رایگان است. 

۲-کار در آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان یک اجازه‌نامه اقامت کوتاه مدت است، که به شما اجازه می‌دهد تا به مدت شش ماه در کشور آلمان اقامت داشته باشید و به جستجوی شغل مورد نظر خود باشید.

وقتی در پایان مدت زمان شش ماهه کار مورد نظر پیدا شد، ویزای کاری کشور آلمان برای شما صادر می‌شود و شما قادر خواهید بود در این کشور مشغول به کار شوید.

۳- سرمایه گذاری در آلمان

طبق قانون کشور آلمان اتباع خارجی می توانند در این کشور سرمایه گذاری کنند و هر کس که در این کشور سرمایه گذاری کند برای مدیریت سرمایه و کسب و کارش نی تواند در این کشور اقامت کند.

۴-مهاجرت از طریق ازدواج به آلمان

راه دیگر مهاجرت به آلمان ازدواج است. اگر شخصی تابع کشور آلمان باشد و درامد خوبی برای تامین زندگی و امرار معاش خود و همسر داشته باشد و برای تامین زندگی احتیاجی به کمک دولت نداشته باشد می تواند پس از ازدواج، متقاضی دریافت ویزای کشور آلمان باید به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه نموده و مدارک ثبت ازدواج و تقاضای خود را برای دریافت ویزای ازدواج ارایه نماید.

اقامت تحصیلی در آلمان و هزینه های آن

کشور آلمان بخاطر به وجپد اوردن شرایط تحصیل رایگان در دوره کارشناسی بسیاری از دانشجویان علاقه زیادی به تحصیل در آلمان دارند.

برای تحصیل رایگان در آلمان بهتراست به زبان آلمانی تسلط داشته باشید تا امکان بهتری برای تحصیل رایگان داشته باشید. البته این به این منظور نیست که دانشجویان انگلیسی زبان شرایط تحصیل رایگان در آلمان را ندارند، بلکه تنها امکان قبولی آن ها کمتر است.

اعزام دانشجو به آلمان و تامین هزینه های زندگی، آلمان یکی از معدود کشورهایی است که به دانشجویان امکان تحصیل رایگان می دهد. از این رو دانشجویان تنها هزینه ای را که باید متحمل شوند هزینه ی مسکن و زندگی است.

از این رو دولت آلمان به دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف اجازه ی کار در حین تحصیل را داده است.

دانشجویان در مقطع کارشناسی مجاز به ده ساعت کار در هفته هستند و مقطع کارشناسی ارشد ۲۴ ساعت در هفته حق کار کردن دارند.

با این ترتیب آن ها می توانند با استفاده از دستمزد خود بیشتر هزینه های زندگی را پوشش بدهند. ویزای تحصیلی در آلمان اعتباری دو ساله دارد و پس از پایان اعتبار قابل تمدید نیز است.

نکته مهم این است که با توجه به اینکه آلمان یک کشور بسیار پیشرفته و از تکنولوژی بالایی برخوردار است این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده که همه دانشجویان بین المللی از سراسر جهان بتوانند بصورت رایگان در بهترین دانشگاه ها در این کشور تحصیل کنند.

مدارک مورد نیاز برای اقامت آلمان از طریق تحصیل

مدارک مورد نیاز برای اقامت آلمان از طریق تحصیلافراد زیادی تمایل دارند تا از طریق تحصیل به آلمان که کشوری صنعتی و بسیار بزرگ است مهاجرت کنند.

 و افراد زیادی تمایل دارند که مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل را داشته باشند.

از جمله مدارکی که برای ثبت نام در دانشگاه لازم است و داشتن این مدارک برای ثبت نام در هر دانشگاهی احتیاج می شود عبارتند از  :

  1.  آخرین مدرک تحصیلی: مدرک دیپلم، لیسانس و یا آخرین مدرک تحصیلی به زبان‌اصلی…
  2.  دروس واحدهای درسی گذرانده شده به همراه ریز نمرات بصورت ترجمه به زبان آلمانی
  3. عکس پاسپورتی
  4. کپی پاسپورت (که شامل اطلاعات شخصی و عکس داوطلب است)
  5. مدرک زبان انگلیسی
  6. ویزای تحصیلی آلمان