درباره دومینیکا

قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال 2022

قدرتمندترین پاسپورت_های جهان در سال 2022

قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال 2022 به افرادی که قصد اخذ پاسپورت را دارند کمک می کند.تا دسترسی بیشتری به کشورهای دیگر داشتن باشند. از این رو سفیران ملل ارزش و اعتبار گذرنامه های مختلف را در جهان مورد بررسی قرار داده است.

رتبه گذرنامه ها بر اساس مواردی همچون بی نیازی از اخذ ویزا، تحویل ویزا در فرودگاه و یا زمان مورد نیاز برای دریافت ویزا تعیین می گردد. از این رو به راحتی می توان گذرنامه ها را با هم مورد قیاس قرار داد. هنلی و پارتنر به طور فصلی ارزش گذرنامه ها را اعلام می کنند.

 

 

قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان در سال 2022 کدامند؟

بررسی های مختلف نشان می دهد که در بین کشور های شمالی و جنوبی از نظر آزادی سفر اختلافات بسیاری وجود دارد.این میان وجود ویروس کرونا هم در بررسی ها بی تاثیر نبوده است. اما با این حال محدودیت های حاصل از عوامل موقت را در تعیین ارزش گذرنامه نادیده می گیرند.

در این صورت در این سال مانند گذشته سنگاپور و ژاپن توانسته اند برترین و معتبرترین گذرنامه ها را داشته باشند. داشتن این پاسپورت به افراد این امکان را می دهد که بتوانند بدون داشتن ویزا به بیش از ۱۹۰ کشور سفر کنند و در مقابل کم ارزش ترین پاسپورت متعلق به افغانستان است و افراد با داشتن این گذرنامه تنها امکان سفر به ۲۶ کشور دیگر را بدون ویزا دارند.

با توجه به ادامه بررسی ها می توان دریافت که کشورهای اتحادیه اروپا از جمله کشورهایی هستند که گذرنامه آن‌ها معتبرترین پاسپورت جهان می باشد.بعد از آن آلمان و ترکیه در رتبه بعدی قرار دارند.

رتبه سوم متعلق به کدام کشور است ؟

رتبه سوم جهانی متعلق به پاسپورت کشورهایی ست که افراد با داشتن آن بدون ویزا به ۱۸۰ کشور دیگر سفر کنند‌. از این کشورها می توان به لوکزامبورگ، ایتالیا، اسپانیا و فنلاند اشاره کرد.

اتریش و دانمارک که در رتبه ۴ قرار داشتند، به تازگی فرانسه، هلند و سوئد نیز به این درجه رسیده اند. افراد بدون ویزا می توانند به ۱۸۸ کشور سفر کنند.

ایرلند و پرتغال از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان در سال 2022 می باشند و با اختیار سفر به ۱۸۷ کشور رتبه پنج را به خود اختصاص داده اند.

رتبه ششم متعلق به سوئیس، نروژ، بلژیک و نیوزلند می باشد. اختیار سفر بعد از دریافت پاسپورت این کشورها برای افراد ۱۷۸۶ کشور می باشد.

هفتمین رتبه مربوط به کشورهای استرالیا، کانادا، جمهوری چک، یونان می باشد. در صورتی که بتوانید حق شهروندی این کشورها را دریافت نمایید حق سفر به ۱۸۵ کشور دیگر را خواهید داشت.

از  پاسپورت‌های جهان در سال 2022 در رتبه هشتم کشورهای مجارستان و لهستان می باشند.

بعد از آن  رتبه نهم لیتوانی و اسلواکی و در رتبه دهم اسلوانی قرار دارد که به ترتیب امتیاز سفر به مقصد ۱۸۲ و ۱۸۱ کشور را دارند.

پاسپورت دومینیکا نیز از پاسپورت های قدرتمند جهان است که با داشتن پاسپورت این کشور حق سفر به بیش از ۱۴۰ کشور دیگر بدون ویزا امکان پذیر خواهد بود.

قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان در سال 2022 کدامند؟

پاسپورت های ضعیف ۲۰۲۲

بعد از بیان قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان در سال 2022 لازم است بدانیم پاسپورت های دیگر چه ارزشی و رتبه ای دارند.قبل از هر چیز باید بدانیم رتبه پاسپورت ایران در این سال چند است.پاسپورت ایران رتبه ۱۰۱ را دارد و با داشتن آن به ۴۲ کشور می توان سفر کرد که عملا رفتن به این مقاصد دشوار خواهد بود.

از میان کشورهایی که بدون ویزا می توان به آن ها سفر کرد مالزی، ارمنستان، گرجستان، عمان، قطر، لبنان، نپال، میکرونزی، ونزوئلا، جزیره کیپ ورد، موریتانیا و ماداگاسکار را نام برد. که پرواز مستقیم به خیلی از این کشورها از ایران وجود ندارد.

معتبرترین پاسپورت خاورمیانه

در بین پاسپورت های خاورمیانه معتبرترین پاسپورت به امارات متحده عربی تعلق دارد .که دارندگان آن اجازه ورود به ۱۷۵ کشور دیگر را بدون ویزا خواهند داشت که رتبه ۱۵ را به خود اختصاص داده است.پاسپورت ترکیه هم در رتبه ۵۰ قرار دارد و با داشتن گذرنامه آن می‌توان به ۱۱۰ کشور سفر کرد بدون نیاز به ویزا.

مشخص شده است که در بین جهانیان، ایرانی ها افرادی هستند. که بیشترین خرید مسکن را در این کشور انجام داده اند‌.قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان در سال 2022 توسط سفیران ملل مورد بررسی قرار گرفت، داشتن پاسپورت هر کشور بسته به شرایط دریافت متفاوتی خواهد داشت. که با همراهی سفیران ملل می توانید راه های اخذ پاسپورت را دریابید.

بیشتربخوانید:

اعتبار پاسپورت دومینیکا در رتبه چندم جهان قرار دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.