درباره دومینیکا

معایب پاسپورت دومینیکا

معایب پاسپورت دومینیکا

چنانچه خواهان مهاجرت هستید باید بدانید که هر پاسپورتی معایب و مزایای خاص خود را دارد، در خصوص جزیره دومینیکا می‌توان گفت معایب پاسپورت دومینیکا خیلی زیاد نیست و این دلیل باعث نمی‌شوند شما از مهاجرت خود باز بمانید.
اگر بخواهیم این مزایا و معایب را در کوتاه‌ترین حالت و خلاصه‌ترین نوع بیان کرد می‌توان به دو نکته مهم اشاره کرد: اول اینکه شما یک فرد دو تابعیتی هستید(دو شهروندی) و دوم اینکه این دو تابعیتی ممکن است اگر در هر نقطه که باشید مالیات شهروندی خود را مجبور به پرداخت باشید و گاهی ممکن است در کشور اول شما هم پرداخت مالیات رواج داشته باشد و این به معنی پرداخت مالیاتی مضاعف است. یکی از بهترین روش‌ها برای مقایسه و دریافت معایب پاسپورت دومینیکا مقایسه این پاسپورت با پاسپورت دیگر کشورها است.

مراحل درخواست پاسپورت مشترک‌المنافع دومینیکا

اگر چنانچه قصد مهاجرت به دومینیکا را دارید باید بدانید که پاسپورت‌ها به‌طورکلی در دومینیکا صادر می‌شوند و درخواست‌های دومینیکا در کنسولگری آتن پردازش شده و برای صادر پاسپورت باز به دومینیکا بازمی‌گردند.
گذرنامه‌ها برای ارسال شدن نیاز دارند باز به کنسولگری دومینیکا در آتن فرستاده بشوند و تمام مراحل قانونی برای دریافت پاسپورت دومینیکا به همین روال گفته شده است. حالا ممکن است این سوال برایتان پیش آید که چرا پاسپورت دومینیکابگیریم ؟

مزایای پاسپورت دومینیکا

شهروندی دوگانه می‌تواند مزایای عالی از قبیل: توانایی زندگی و کار آزادانه در کشور دیگر، داشتن دارای در دو کشور و سفر بین کشوری که به‌سهولت می‌توانید انجام بدهید.
اگر بخواهیم به شهروندی دوگانه که می‌توانند از مزایا و امتیازات ارائه شده توسط هر کشوری که در آن شهروند هستید بیان کنیم می‌توان به آموزش فرهنگی اشاره کنیم. آموزش فرهنگی در دومینیکا به معنی این که برخی از مقامات دولتی نیز به تابعیت مضاعف علاقه دارند و آن را راهی برای تبلیغ وجهه کشور به‌عنوان مقصد اصلی گردشگران می‌دانند.

اموراتی آسان با دریافت ویزای دومینیکا

تابعیت مضاعف به افراد این فرصت را می‌دهد تا در مورد تاریخ هر دو کشور بیاموزند، دو (بیشتر) زبان را بیاموزند و شیوه زندگی متفاوتی را تجربه کنند. دارندگان پاسپورت دومینیکا در هنگام ورود به 140 کشور و قلمرو بدون ویزا می‌توانند وارد بشوند و لذت ببرند. از جمله کشورهای چون: شینگن، انگلستان، هنگ‌کنگ و غیره … حداقل هزینه تمدید پاسپورت دومینیکا تقریباً می‌ارزد به مزایای بیشتری مانند: شهروندی اقتصادی دومینیکا که به آن دسترسی پیدا می‌کنید.
شما با داشتن برخی از پاسپورت‌ها دیگر نیاز نیست به طور طولانی‌مدت در صف‌های طویل حمل‌ونقل بین کشورها منتظر بمانید، و در وقت شما صرفه‌جویی می‌شود. دو تابعیتی می‌تواند به شما در تجارت و تحصیل هم کمک بسزایی کند، طوری که در کشور دوم خود می‌توانید به‌راحتی با خیال راحت به تجارت بپردازید.

معایب پاسپورت دومینیکامعایب پاسپورت‌ها

پاسپورت‌ها همان‌طور که می‌توانند مزایا داشته باشند؛ معایبی هم می‌توانند داشته باشند. معایب شهروندی‌های دوگانه شامل: امکان مالیات مضاعف، فرایند طولانی و پرهزینه برای اخذ تابعیت دوگانه و این واقعیت است که شما به قوانین دو کشور ملزم می‌شوید. درخواست شما برای تابعیت دوگانه یک فرایند پیچیده و معمولاً گران است که ممکن است به کمک یک وکیل کاربلد مهاجرت شما به‌آسانی محقق می‌شود. برای شهروندی و پاسپورت دومینیکا  درسفیران ملل کلیک کنید.
از دیگر معایب این شهروند دوگانه می‌توان به این موضوع اشاره کرد که شما به‌عنوان یک شهروند دوگانه، ملزم به رعایت قوانین هر دو کشور هستید. به‌عنوان‌مثال، اگر شما شهروند ایالات متحده و هر کشوری که خدمت سربازی اجباری است، می‌توانید تابعیت ایالات متحده خود را تحت شرایط خاصی از دست بدهید.

موانع برخی از اشکال اشتغال

بسته به مسیر شغلی شما، تابعیت مضاعف می‌تواند یک نقطه‌ضعف برایتان محسوب بشود. اگر به دنبال موقعیتی در جزیره دومینیکا هستید یا شغل شما مستلزم دسترسی به اطلاعاتی است که طبقه‌بندی‌شده باشد، داشتن تابعیت مضاعف ممکن است شما را از به‌دست‌آوردن مجوز امنیتی موردنیاز برای این نوع شغل منع کند. کسانی که با تابعیت دوگانه متولد می‌شوند ممکن است با مشکلات کمتری نسبت به کسانی که فعالانه به دنبال آن هستند، مواجه شوند.

گاهی اوقات تابعیت مضاعف به طور خودکار اتفاق می‌افتد (به‌عنوان‌مثال، زمانی که کودکی در دومینیکا از والدین خارجی متولد می‌شود). بااین‌حال، در مواقع دیگر، این فرایند می‌تواند سال‌ها طول بکشد و می‌تواند بسیار گران و پیچیده باشد. این می‌تواند برخی از افراد را از پیگیری تابعیت مضاعف بازدارد.
از معایب پاسپورت دومینیکا می‌توان به امور گفته شده در بالا خیلی دقت کرد. این امور هرچند کوچک تأثیر بسزایی در تصمیمات شما می‌توانند داشته باشند. از زمان درخواست شما تا امور مالی و حتی تفریحی شما می‌تواند اثرگذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *