درباره دومینیکا

نحوه تمدید پاسپورت دومینیکا در سفیران ملل

نحوه تمدید پاسپورت دومینیکا 

دریافت پاسپورت و حق شهروندی کشور دومینیکا از طریق سرمایه گذاری نیازی به شرط سن، زبان، اقامت فیزیکی و یا مصاحبه حضوری ندارد. از آنجایی که توسط دولت پارلمانی اداره می شود از نظر اقتصادی امنیت بالایی دارد.از طرفی دومینیکا امن ترین منطقه از لحاظ جرم و جنایت در کل منطقه کاراییب است‌.با دریافت این پاسپورت می توان به بسیاری از کشورها بدون ویزا سفر کرد. بهتر است شرایط دریافت پاسپورت را با هم بررسی کنیم و در نهایت به تمدید پاسپورت دومینیکا برسیم .نحوه تمدید پاسپورت دومینیکا در سفیران ملل را تا آخر عمر می توانید تمدید کنید چرا که حق شهروندی در دومینیکا از بین نمی رود.

شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا

چند قانون اساسی دومینیکا حق شهروندی از طریق سرمایه گذاری را تایید می کنند. در این صورت حق شهروندی به فردی تعلق می گیرد که دارای شرایط قانونی باشد.  در ابتدا متقاضی پاسپورت حتما باید ۱۸ سال تمام باشد.

ارائه مدارک زیر به منظور دریافت و تمدید پاسپورت دومینیکا نیاز است

عدم سو پیشینه

دومینیکا یک سازمان منظم و قابل اعتماد دارد که تمامی افراد بالای ۱۸ سال را مورد بررسی قرار می دهد و تحقیقات لازمه را انجام می دهد تا تنها افرادی وارد این کشور شوند و اقامت را دریافت کنند که هیچ گونه سابقه کیفری نداشته باشند و مال خود را از راه درست به دست آورده باشند. این کشور تعهد دارد که این کار را به نحو احسن انجام دهد.

سلامت جسمانی

به منظور دریافت اقامت فرد باید ثابت کند که بیماری خاصی نداشته و سلامت جسمانی خوبی دارد. در صورت داشتن بیماری مسری اجازه اقامت به فرد داده نمی شود.

بنابراین قبل از اقدام برای دریافت پاسپورت دومینیکا فرد باید از خودش مراقبت کند‌. این مورد در تمدید پاسپورت دومینیکا اهمیت دارد.

سرمایه گذاری قابل قبول

تا قبل از اخذ پاسپورت فرد باید نوع سرمایه گذاری خود را مشخص نماید. یا از طریق خرید ملک تایید شده و یا واریز وجه نقد به صندوق معتبر کشور. در هر صورت باید تعهد لازم را به این کشور ارائه کند. اما تا قبل از گرفتن تایید نهایی نیازی به پرداخت این سرمایه نیست.

نحوه تمدید پاسپورت دومینیکا در سفیران ملل

سرمایه گذاری از طریق صندوق مالی دومینیکا

این صندوق دولتی هزینه های مربوط به پروژه های عمرانی مانند ساخت مدارس، بیمارستان و توسعه بخش های مختلف جزیره را تامین می کند. به طور کلی وظیفه صندوق ایجاد مبلغ به منظوره توسعه و پیشرفت کشور می باشد.

اخذ پاسپورت از طریق خرید ملک

دومینیکا در جزیره زیبای کاراییب با طبیعتی دست نخورده قرار دارد که سالانه تعداد بیشماری گردشگر به منظور بازدید از رودخانه ها و طبیعت سبز و آتشفشان های فعال از آن بازدید می کنند. به همین دلیل خرید ملک در دومینیکا یکی از راه های سرمایه گذاری جذاب است. فرد با حداقل ۲۰۰ هزار دلار می تواند صاحب خانه شود‌. برای اطلاع از  قیمت خرید ملک در دومینیکا وشرایط آن در سال 2022 این ملب را مطالع نمایید.

در صورتی که ملک را تا ۵ سال حفظ کند اجازه فروش آن را خواهد داشت. تمدید پاسپورت دومینیکا بعد از این مدت انجام می شود.با شرایط خرید ملک در دومینیکا برای اخذ تابعیت بیشتر آشنا شوید.

 

آژانس برنامه شهروندی دومینیکا

در وزارت دارایی این کشور بخشی به نام آژانس برنامه شهروندی وجود دارد که مدیریت امور مالی و سرمایه گذاری افرادی که شهروندی دریافت کرده اند را به عهده دارد.

همچنین بررسی و رسیدگی به تمامی درخواست های شهروندان را این سازمان انجام می دهد.

در اولین قدم به منظور دریافت شهروندی دومینیکا، فرد باید با نماینده اصلی مربوطه تماس برقرار کند.

این امکان وجود ندارد که به صورت مستقیم درخواست سرمایه گذاری خود را ارسال کند. پیش از پذیرش سرمایه گذاری فرد یا شرکت جدید ابتدا باید بررسی های لازم انجام شود، در صورتی که تایید شد فرد را به راحتی راهنمایی می کنند. اگر مشکلی در مسیر نباشد فرد می تواند خدمات را دریافت کند‌. تمدید پاسپورت دومینیکا با توجه به مزایای آن انجام می شود.

مزیت داشتن پاسپورت دومینیکا

مهمترین مزیت برای فرد این است که به راحتی بدون نیاز به ویزا می تواند در کشورهای بین المللی سفر کند. همچنین دریافت ویزای تجاری و یا اقامت در کشورهایی مانند کانادا و استرالیا به راحتی انجام می شود.

توجه داشته باشید که این کشور برای اینکه پاسپورت را ارائه دهد شرط زندگی و یا اقامت در این کشور را ندارد حتی نیاز به بازدید هم ندارد.

نحوه تمدید پاسپورت دومینیکا در سفیران ملل

پاسپورت دومینیکا ده ساله می باشد و در صورت تمایل می توان آن را تا آخر عمر تمدید کرد. توجه داشته باشید که حق شهروندی دومینیکا از بین نمی رود. حتی در صورتی که این برنامه حذف شود شهروندان می توانند پاسپورت و حق شهروندی را همچنان حفظ نمایند. به منظور تمدید می توان با پرداخت هزینه ای اندک به کنسولگری یا سفارتخانه دومینیکا و یا اداره پاسپورت این کشور اقدام کرد.

در صورتی که گذرنامه خود را گم کرده اید و یا آسیب دیده است، جای خالی ندارد و در کل به منظور تعویض و جایگزین کردن آن می توانید به کنسولگری دومینیکا مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.