درباره دومینیکا

هر آنچه که باید در خصوص گرفتن تابعیت دومینیکا بدانید

روش های گرفتن تابعیت دومینیکا

گرفتن تابعیت دومینیکا امروزه از روش های مختلفی همانند کار، تحصیل، ازدواج و غیره ممکن می باشد اما سرمایه گذاری در دومینیکا و ارائه کمک های بلاعوض به دولت این کشور می تواند جزو روش های معتبر و سریع باشد. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص این دو روش اخذ تابعیت و شرایط هر کدام از آنها صحبت نماییم.

روش های گرفتن تابعیت دومینیکا

بسیاری از افرادی که با مزایای پاسپورت دومینیکا آشنا هستند، تلاش می نمایند تا بتوانند با اخذ شهروندی دومینیکا از شرایط ویژه این کشور رو به رشد استفاده نماند. گرفتن تابعیت دومینیکا مخصوصا برای افرادی که تاجر بوده یا به سفر های دور دنیا علاقه زیادی دارند بسیار مفید می باشد زیرا پاسپورت این کشور برای بیش از 140 کشور جهان معتبر بوده و افراد بدون ویزا می توانند وارد آن کشور ها شوند. کشورهای حوزه شنگن، انگلستان، آلمان و …. جز این کشورها می باشند.

– سرمایه گذاری در دومینیکا

همانگونه که در بالا توضیح داده شد، یکی از روش های گرفتن تابعیت دومینیکا، سرمایه گذاری در این کشور می باشد. اولین مزیت این روش آن است که سرمایه گذار نباید حتما به این کشور سفر نموده یا در آن اقامت داشته باشد. از سوی دیگر نیاز نیست تا سرمایه گذار در مصاحبه های اجباری شرکت نماید و حتما به زبان رسمی این کشور تسلط داشته باشد.
از دیگر مزایای گرفتن تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری می توان به این مورد اشاره نمود که هیچ محدودیت سنی، تجربه، مدرک تحصیلی یا دانشگاهی برای این مورد نیاز نیست. حتی دولت دومینیکا شرایطی را فراهم آورده است که افراد سرمایه گذاری که در این کشور ساکن نمی باشند، هیچ هزینه ای بابت مالیات پرداخت ننمایند. با سرمایه گذاری در این کشور و اخذ شهروندی دومینیکا شما دارای امنیت اقتصادی خواهید بود و از قوانین پارلمانی بهره می برید که یکی از بالاترین سطوح استاندارد زندگی را در حوزه کارائیب فراهم می آورد.
باید در نظر داشت که در این کشور جرم و جنایت در کمترین حالت خود قرار دارد لذا سرمایه گذاری در آن نیز با کمترین ریسکی همراه خواهد بود. برای اینکه بتوانید اقدام به گرفتن تابعیت دومینیکا نمایید لازم است تا حتما در زمینه ملک و مستغلات بیشتر از 200 هزار دلار آمریکا سرمایه گذاری نمایید. البته باید توجه داشته باشید که این میزان سرمایه گذاری بسیار کمتر از حد سرمایه گذاری در کشورهای همجوار آن چون سنت کیتس و آنتیگوا می باشد.

برای گرفتن تابعیت دومینیکا به چه مواردی نیاز می باشد

– ارائه کمک های بلاعوض به دولت دومینیکا

از آنجا که دومینیکا یک کشور رو به رشد است و اقتصاد آن به شدت به توریسم و صنعت آن وابسته است لذا دولتمردان دومینیکا هر ساله پاسپورت این کشور را با قیمت خوبی به فروش می رسانند تا افراد بتوانند ضمن اخذ تابعیت دوگانه، سرمایه خود را نیز وارد کشور نمایند. در همین راستا، ارائه کمک های بلاعوض می تواند یکی دیگر از روش های اخذ شهروندی دومینیکا باشد. در این وضعیت شما برای هر شخص متقاضی لازم است تا مبلغی را به سرانه دولتی واریز نمایید تا دولت از این مبلغ برای پروژه های عمرانی خود که اغلب نیز ساخت هتل، بیمارستان و دانشگاه می باشد، استفاده نماید. در این روش عموما بین 100 تا 200 هزار دلار آمریکا نیاز می باشد.

برای گرفتن تابعیت دومینیکا به چه مواردی نیاز می باشد؟

برای اینکه شما بتوانید تابعیت دوگانه این کشور را با حفظ تابعیت اول خود دریافت نمایید، لازم است تا به مدارک زیر دسترسی داشته و آنها را برای تشکیل پرونده ارائه دهید:
– تکمیل فرم مربوط به درخواست پاسپورت
– پرداخت هزینه های مربوط به بررسی پرونده و صدور گذرنامه
– گواهی عدم سو پیشینه
– عکس مربوط به گذرنامه که در سال های اخیر نیز تهیه شده باشد
– ترجمه مدارک شخصی
– و غیره…
باید در نظر داشت که بسیاری از افراد در خصوص فراهم آوردن این مدارک دچار اشتباه شده یا هزینه زیادی انجام می دهند اما امروزه موسسات مهاجرتی بسیاری هستند که اقدام به جمع آوری اطلاعات و مدارک شما نموده و در بحث زمان صرفه جویی می نمایند.

جمع بندی:

گرفتن تابعیت دومینیکا به صورت کلی بسیار مفید و البته مقرون به صرفه است. با این کار شما تابعیت دوگانه کشوری را به دست می آورید که جز کشورهای مشترک المنافع است و از لحاظ سطح زندگی در سطح بالایی قرار دارد. در این کشور شما خواهید توانست بدون نیاز به زبان یا مدرک تحصیلی اقدام به زندگی و کار نمایید. البته باید توجه داشته باشید که دومینیکا یک کشور رو به رشد است و در سال های آینده نیز به جایگاه بهتری خواهد رسید لذا سرمایه گذاری در آن پرسود خواهد بود.برای گرفتن تابعیت دومینیکا نیاز به زمان زیادی نیست و عموما بین 4 تا 6 ماه پاسپورت این کشور صادر می شود البته این کار می بایست توسط نمایندگان مجاز دولت صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *