درباره دومینیکا

وضعیت آب و هوای دومینیکا

وضعیت آب و هوای دومینیکا

کشور دومینیکا در جزیره لسر انتیلس قرار دارد که عضو کشور های مشترک المنافع است، قرار دارد. در رابطه با آب و هوای این کشور میتوان چنین گفت که از آب و هوایی استوایی، گرم و مرطوبی برخوردار میباشد. از ماه ژانویه تا اواسط آوریل دارای آب و هوای گرم و خشک میباشد. از اواسط ژوئن تا اوسط نوامبر دارای آب و هوای داغ، مرطوب و به تبع بارانی برخوردار میباشد.

ما در این مقاله قصد داریم تا به صورت جامع در رابطه با وضعیت آب و هوای دومینیکا با شما گفتگو نماییم. تا شما با آشنایی بیشتر در رابطه با  آب و هوای دومینیکا بتوانید تصمیم درستی در رابطه با زمان سفر خود اتخاذ نمایید.که چه زمانی برای مسافرت یا مهاجرت به دومینیکا بهتر است.تا بهترین زمان برای سفر به دو مینیکا را انخاب کنید.

وضعیت آب و هوای دومینیکا به چه صورت میباشد؟

در رابطه با وضعیت وزش باد در این کشور بایستی گفت که از ژانویه تا اواسط ماه آوریل به دلیل آب و هوای استوای شاهد وزش باد های شمال شرقی هستیم.  این باد به صورت مداوم و پیوسته می وزد. این در حالی است که شما از اواسط ماه ژوئن تا اواسط ماه نوامبر شاهد وزش نامنظم این باد ها خواهید بود و گاهاً وزش این باد ها متوقف میگردد. از اواسط ماه نوامبر تا اوایل ژانویه زمانی که شاهد وزش باد های شمال شرقی هستیم دمای هوا به طور نامحسوسی کاهش میابد از اینرو شرایط آب و هوای بهبود میابد. ولیکن از اواسط ماه آوریل تا اواسط ژوئن دمای هوا و البته میزان بارش رفته رفته افزایش میابد. توجه نمایید که اگر شما قصد سفر یا اقامت در این کشور را دارید بایستی بدانید که  میزان بارش در این کشور بسیار زیاد میباشد.

وضعیت آب و هوای دومینیکا

نمای داخلی جزیره دومینیکا

بخش داخلی این جزیره زیبا از کوه و تپه بسیاری برخوردار میباشد از اینرو بارش باران در این بخش از جزیره بسیار زیاد میباشد. در حقیقت جنگل بارانی وجود دارد و آب و هوای این منطقه استوای میباشد. در بخش شمالی جزیره کوه آتش فشانی مورن دایابولتینز وجود دارد. که دارای ارتفاع 1447 متر میباشد. که سالیانه معادل 9000 میلی متر باران را به خود اختصاص داده است. در بخش جنوبی جزیره پارک ملی پیتونس وجود دارد که میراث جهانی یونسکو میباشد. که از رودخانه ها، آبشار ها و چشمه های آب گرم بسیاری برخوردار میباشد. بارش باران در این جزیره به شدت اتفاق میافتد. ولیکن مدت زمان زیادی را شامل نمیشود. از اینرو شما شاهد آفتاب درخشان و زیبا در این جزیره خواهید بود. در حقیقت تعداد ساعت درخشان در سال قابل قبول میباشد.

 

زمان مناسب برای سفر به دومینیکا

با توجه به مطالب بیان شده شما بایستی زمانی را برای سفر به این کشور انتخاب نمایید که از شرایط آب و هوایی خوبی برخوردار باشد.و بدانید دومینیکا کجاست؟ توصیه ما به شما در رابطه با بهترین زمان برای سفر به این جزیره زیبا از ماه فوریه تا آوریل میباشد. چرا که در این ماه ها میزان بارش باران به نسبت دیگر ماه ها بسیار کمتر میباشد. این جزیره در میان گردشگران و همچنین ماجراجویان بسیار معروف میباشد. به دلیل برخورداری از زیبای خاص به این جزیره لقب بهشت استوای اختصاص داده شده است. همچنین این کشور یک مرکز اقتصادی فوق العاده قدرتمند میباشد.

ارزش و اعتبار پاسپورت دومینیکا

در حقیقت میتوان چنین بیان نمود که قدرت پاسپورت ملی دومنیکا یکی از مهم ترین مزیت های شهروندی دومینیکا میباشد. این پاسپورت از لحاظ رتبه بندی در جایگاه 32 در جهان قرار دارد. که همین رتبه در مقایسه با دیگر پاسپورت های ملّی رتبه بسیار بالایی به حساب میاید. در واقع میتوان چنین گفت که پاسپورت دومینیکا این امکان را برای شما فراهم میسازد که به بیش از 140 کشور و مقصد در سراسر دنیا بدون ویزا یا اینکه با ویزای ورودی به آسانی وارد شوید.

کلام پایانی وضعیت آب و هوای دومینیکا

ما در این مقاله تمام تلاش خود را نمودیم تا اطلاعات جامعی در رابطه با آب و هوای کشور دومینیکا برای شما مطرح نماییم. همانگونه که مشاهده کردید کشور دومنیکا یک جزیره بسیار زیبا هم برای سفر و هم برای اقامت دائم میباشد. بعلاوه پاسپورت دومینیکا از رتبه بسیار خوبی در بین دیگر پاسپورت ها برخوردار میباشد. علاوه بر این از مهم ترین مزیت این کشور نداشتن شرایط سختی در رابطه با اقامت یا تابعیت دو گانه میباشد. از اینرو متقاضیان CBI دومینیکا قادر هستند تابعیت اصلی خود را حفظ نمایند. برای دریافت پاسپورت این کشور شما نیازی به زندگی در این کشور ندارید.

بیشتر بخوانید:

خرید ملک در دومینیکا برای اخذ تابعیت

کشور دومینیکا روی نقشه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.