درباره دومینیکا

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا، کشورهایی می باشند که با توجه به اعتبار پاسپورت دومینیکا که جز معتبرترین پاسپورت های جهان است، اجازه ورود به شهروندان دومینیکا را بدون نیاز به ویزا ارائه می دهند.این ویژگی برای افرادی که مدام در حال سفر هستند و همچنین تاجرین بسیار مفید است زیرا درگیر پروسه اخذ ویزا که زمان بر نیز می باشند، نخواهند شد. کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا بیش از 140 کشور هستند که این بین نام کشورهایی چون انگلستان، آلمان و کانادا نیز دیده می شود. در ادامه لیست کامل کشورهای مذکور قابل رویت است.

آشنایی با کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا در بین پاسپورت های کشورهای جهان از لحاظ آزادی دارای رتبه 37 می باشد. لذا شهروندان آن به کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا براحتی میتوانند مسافرت نمایند. در زیر می توان لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا را مشاهده نمایید. این کشورها بر اساس قاره های مختلف از یکدیگر تفکیک شده اند:

– آسیا:
در قاره آسیا می توان نام کشورهایی همانند ارمنستان، فیلیپین، کره جنوبی، سریلانکا، ایران، اسرائیل، اردن،نپال، مالدیو، هنگ کنگ، کامبوج، بنگلادش، تانزانیا، سنگاپور و اندونزی را مشاهده نمود.
– آفریقا:
در آفریقا کشورهایی چون مصر، ماداگاسکار، موریتانی، اوگاندا، سومالی، زامبیا، یشل، موزامبیک، موریس، مالاوی، گینه، جیبوتی، رفتن، لستو و غیره در این لیست مشاهده می شوند.
– اقیانوسه:
پالائو، سلیمان جزیره، وانواتو، تووالو، فیجی، میکرونزی و تونگا نام کشورهایی در اقیانوسیه است که در لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا وجود دارند.
– کارائیب:
با پاسپورت دومینیکا شما قادر خواهید بود تا در کل 15 کشور حوزه کارائیب زندگی نموده و حق کار داشته باشید.
– آمریکا:
کشورهای قاره آمریکا که پاسپورت دومینیکا را معتبر می دانند می توان به مواردی همانند باهاما، بلوز، کلمبیا، کوبا، گرانادا، گایانا، نیکاراگوئه، سنت لوسیا، جامائیکا، پاناما، پرو، نیکاراگوئه، ونزوئلا، سورینام، اکوادور و غیره اشاره نمود.
– اروپا:
در قاره اروپا نیز کشورهای بسیاری در این لیست قرار دارند که مواردی چون اتریش، قبرس، کرواسی، چک، دانمارک، فرانسه، آلمان، ایسلند، ایرلند، انگلستان، واتیکان، سوئیس، هلند، نروژ، موناکو، مالت، پرتغال، هلند، اسپانیا، سوئد، ایتالیا، لیتوانی، لهستان، بلغارستان، بلژیک جز نام آشنا ترین آنها می باشند.

دومینیکا کجاست؟

دومینیکا نام یک جزیره در آب های کارائیب است که اولین بار توسط کریستف کلمب یافت شد. وی نام این جزیره را دومینیکا که در زبان لاتین به معنای یکشنبه است، قرار دارد زیرا در همین روز وارد خاک دومینیکا شده بود. از لحاظ جغرافیایی دومینیکا را می توان بین جزایر گوادلوپ و گالانته در نظر گرفت. گفته می شود که وسعت این کشور در حدود 750 کیلومتر مربع است و در حال حاضر بیش از 80 هزار نفر در آن ساکن می باشند. اکثر مردم دومینیکا به زبان انگلیسی صحبت می نمایند و اقتصاد آن بر پایه کشاورزی است.
با توجه به اینکه کشور دومینیکا دارای مناطق گردشگری زیادی است و دومین چشمه آب گرم جهان از لحاظ وسعت در این جزیره قرار دارد، هر ساله گردشگران زیادی وارد این کشور می شوند که سرمایه زیادی را نیز به آن وارد می نمایند لذا دولت دومینیکا بر روی پروژه های گردشگری، ساخت هتل و مواردی از این قبیل سرمایه گذاری بسیاری نموده است.
در کشور دومینیکا اکثر مردم دارای دین کاتولیک بوده و واحد پول آنها نیز دلار کارائیب می باشد که تقریبا می توان از لحاظ ارزش آن را همانند دلار آمریکا دانست. اغلب افراد با دریافت پاسپورت دومینیکا می توان از آن به عنوان پاسپورت دوم استفاده کرده و از مزایای آن بهره ببرند.


آیا اخذ شهروندی دومینیکا ارزشمند است؟

تقریبا تا سال 1993 برای اینکه بتوان شهروندی دومینیکا را دریافت نمود، می بایست حتما در آن زندگی می نمودید اما هم اکنون بدون نیاز به زندگی در آنجا و یادگیری زبان می توانید از مزایای پاسپورت دومینیکا استفاده نمایید. افراد شهروند دومینیکا همواره دارای حقوق زیر می باشند:
– هیچ الزامی برای زندگی در دومینیکا وجود ندارد. حتی برای تمدید پاسپورت نیز نیازی به سفر به دومینیکا نمی باشد.
– اعتبار پاسپورت دومینیکا به صورت مادام العمر است و به قابلیت به ارث رسیدن نیز دارد لذا فرزندانی که هنوز به دنیا نیامده اند نیز می توانند از این مزیت بهره ببرند.
– برای خرید پاسپورت دومینیکا زمان و هزینه زیادی نیاز نیست. تنها طی 4 الی 6 اه با سرمایه ای در حدود 100 الی 200 هزار دلار آمریکا می توان اقدام به اخذ شهروندی نمود.
– فرد متقاضی اصلی می تواند برای فرزندان زیر 25 سال خود و والدین بیش از 65 سال، اقدام به دریافت پاسپورت نماید.
– افرادی که در این کشور اقدام به سرمایه گذاری می نمایند، نیازی به پرداخت مالیات ندارند.
– برای دریافت شهروندی دومینیکا می توان هم از طریق سرمایه گذاری و هم از طریق کمک های بلاعوض به دولت دومینیکا اقدام نمود.
– با اخذ پاسپورت دومینیکا به راحتی می توان به کشورهای حوزه شینگن بدون ویزا سفر نمود.

سفیران ملل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *