گرفتن اقامت آلمان از طریق ازدواج

گرفتن اقامت آلمان از طریق ازدواج

اقامت آلمان را می توان از طریق روش های مختلفی اخذ کرد که در میان این روش ها قابلیت گرفتن اقامت آلمان از طریق ازدواج نیز ممکن می باشد.

گرفتن اقامت آلمان از طریق ازدواج

فرآیند گرفتن اقامت آلمان از طریق ازدواج

گرفتن اقامت آلمان از جمله اهدافی است که افراد برای زندگی خود در نظر گرفته اند و هر فرد دلایل خاص خود را برای این امر دارا می باشد.
در بین روش های متعدد اخذ اقامت هر فرد از روشی استفاده می نماید و این بسته به شرایط و اهداف از فردی به فرد دیگر دارای تفاوت هایی می باشد.
در بین روش های متعدد می توان ازدواج را نام برد که برخی به دنبال اخذ اقامت از آن استفاده می نمایند.
اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج به این معنی است که افراد می توانند از طریق ازدواج با یک تبعه آلمانی، ویزای آلمانی و به دنبال آن تابعیت این کشور را دریافت نمایند.
جهت گرفتن ویزای آلمان از این طریق باید ازدواج به ثبت رسیده باشد و علاوه بر این فرد باید بتواند توانایی خود را در رابطه با درآمد کافی جهت تامین زندگی در آلمان را برای یک زوج به اثبات برساند.
از دیگر شرایط مورد نیاز دارا بودن حداقل مدرک A1 زبان آلمانی برای یک طرف از زوجین می باشد.

گرفتن اقامت آلمان از طریق ازدواج

مزایای گرفتن اقامت آلمان از طریق ازدواج

گرفتن اقامت آلمان دارای مزیت هایی می باشدکه افراد می توانند با ویزای دریافتی خود از این مزایا بهره مند شوند.
بررسی این مزایا خالی از لطف نیست و افراد می توانند با اطلاع از این مزایا تصمیم گیری راحت تری را در این رابطه داشته باشند.
از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• نیازمند هزینه ی پایین و اندک
• دارا بودن مجوز کافی در رابطه با اشتغال به صورت تمام وقت
• دارا بودن حقوق برابر با شهروندان عضو اتحادیه اروپا
• دریافت تابعیت آلمان به صورت قطعی پس از چذشت دوره انتظار تابعیت

گرفتن اقامت آلمان از طریق ازدواج

محدودیت جنسیتی در رابطه با اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

بسیاری از افراد بر این باورند که در جهت اخذ اقامت آلمان با محدودیت های جنسیتی روبرو می باشند اما لازم است بدانید که این موضوع در کشور آلمان معنی ‌و مفهوم خاصی ندارد و افراد می توانند بدون محدودیت اقدام به اخذ اقامت از این طریق نمایند.
بدین معنی که ازدواج هر مرد ایرانی با زن آلمانی و بر عکس می تواند به اخذ اقامت آلمان و همچنین تابعیت این کشور منجر شود.
در واقع باید گفت محدودیت جنسیتی در قوانین مربوط به ازدواج و طلاق در این کشور وجود نخواهد داشت و هیچ کدام از این دو موضوع ارتباطی به اقدامات فرد در این زمینه نخواهد داشت.
افراد می توانند با خیال راحت از این طریق به اخذ اقامت آلمان اقدام کنند بدون اینکه در این زمینه با مشکلی روبرو شوند البته باید گفت قبل از اعطای اقامت تمام جزییات و اطلاعات مربوط به ازدواج به صورت کاملا دقیق مورد بررسی قرار داده می شود بنابراین ازدواج صوری جهت اخذ اقامت به هیچ وجه مورد توصیه کارشناسان و افراد با تجربه در این زمینه نمی باشد.

گرفتن اقامت آلمان از طریق ازدواج

ثبت ازدواج در هر کشور و گرفتن اقامت آلمان از این طریق

در ذهن برخی سوالات و ابهاماتی وجود دارد مبنی بر اینکه آیا ازدواج ثبت شده در هر کشوری می تواند منجر به اخذ اقامت در کشور آلمان شود؟
باید گفت هیچ محدودیت جغرافیایی جهت ثبت ازدواج برای اخذ اقامت وجود نخواهد داشت و تنها کافی است افراد ازدواج خود را به صورت رسمی به ثبت رسانیده باشند.
گاها برخی از افراد به صورت غیابی اقدام به ثبت ازدواج می نمایند که در این صورت نیز امکان گرفتن اقامت آلمان و تابعیت آن نیز وجود خواهد داشت.
جهت اخذ اقامت ارزان آلمان راه های متعددی وجود دارد که افراد می توانند به صورت کاملا قانونی آن را به انجام برسانند، در این بین روش ازدواج یکی از این روش های ارزان و حتمی می باشد و افراد می توانند با اطمینان خاطر آن را به انجام برسانند.