پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا با توجه به ضوابط و شرایطی که برای اخذ آن تعیین شده به اندازه ای جذاب است که بسیاری از افراد را برای برخوردار بودن از اعتبار پاسپورت دومینیکا وسوسه می کند. باید در نظر داشت که برای دریافت پاسپورت دومینیکا نیاز به مدت زمان طولانی نیست و عموما طی مدت سه ماه نتیجه استعلامات به شما اطلاع رسانی شده و موافقت با شهروندی صادر میشود. پس از آن پرداخت کمک بلاعوض به دولت دومینیکا انجام میشود که طی حدود یک تا دو ماه گواهی شهروندی (شناسنامه) و پاسپورت دومینیکا صادر و بدست شما میرسد. در این مدت نیازی نیست که به صورت فیزیکی در این کشور حضور داشته و یا به آن سفر نمایید و همچنین مصاحبه در سفارت نیز ندارد. از سوی دیگر آشنایی با زبان انگلیسی نیز الزامی نیست.

یکی از مزایای پاسپورت دومینیکا اینست که طی پروسه کوتاهی تشکیل پرونده داده و نتیجه را سریع اعلام می دارد. دومینیکا از لحاظ اقتصادی در حال توسعه است و همین امر باعث می شود تا سریعتر وضعیت درخواست کنندگان تابعیت را مشخص کند تا به اقتصاد و صنعت و توسعه عمرانی کشور ضربه ای وارد نشود. همچنین از مزایای پاسپورت دومینیکا، این مورد است که در حال حاضر تنها کشوری در جهان می باشد که بابت برنامه اعطای شهروندی در قبال کمک بلاعوض هنوز ایرانیان را میپذیرد.

البته توجه به این مورد نیز ضروری است که خیلی از افرادی که قصد اخذ شهروندی و پاسپورت این کشور را دارند عموما برای دستیابی به امکان سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا جهت گسترش فعالیتهای تجاری، برخورداری از افتتاح حساب بانکی بین المللی، سیاحت و دیدار فرزندان و اقوام و …. از این روش اقدام می کنند. با بدست آوردن پاسپورت دومینیکا به راحتی و بدون نیاز ویزا میتوان به کشورهای اروپایی از جمله کشورهای حوزه شنگن و انگلستان سفر کرد.

مزایای شهروندی و پاسپورت دومینیکا

چرا اعتبار پاسپورت دومینیکا مطلوب ترین است؟

دریافت پاسپورت با کمترین هزینه

برنامه پاسپورت دومینیکا نسبت به سایر کشورهایی که با کمک مالی و سرمایه گذاری شهروندی و پاسپورت اعطا میکنند از هزینه کمتری برخوردار است و نیز دارای شرایط آسانتری است.
ارزش پاسپورت دومینیکا

امکان دارا بودن تابعیت دوگانه

تابعیت مادام العمر دومینیکا با حفظ تابعیت اول تمام اعضای خانواده بوده که شامل فرزندانی که بعد از تابعیت متولد میشوند نیز میگردد و همچنین قابل انتقال به نسلهای بعدی است.
شهروندی و پاسپورت دومینیکا

دستیابی در کوتاهترین زمان ممکن

کل فرآیند اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا در کمتر از ۵ ماه قابل انجام میباشد. بدون نیاز به مراجعه به سفارت و سفر به دومینیکا میتوانید پاسپورت را در کشور خود دریافت کنید.
اعتبار جهانی پاسپورت دومینیکا

اعتبار جهانی پاسپورت دومینیکا

اعتبار پاسپورت دومینیکا دارای رتبه جهانی ۳۷ میباشد. سفر به اروپا از حوزه شنگن و انگلستان گرفته تا آسیا از هنگ کنگ و سنگاپور و کره جنوبی و در کل به بیش از ۱۴۰ کشور جهان بدون نیاز به ویزا است.

تمدید آسان پاسپورت هنگام انقضا

اعتبار پاسپورت دومینیکا ۱۰ ساله میباشد که پس از ده سال جهت تمدید پاسپورت نیازی به سفر به دومینیکا نبوده و از طریق سفارت دومینیکا در هر کشوری قابل انجام میباشد.

عدم نیاز به مدارک تخصصی

مدارک مورد نیاز اولیه جهت درخواست شهروندی دومینیکا شامل مدارکی است که برای غالب افراد جامعه قابل دستیابی است و الزامی به مدارک تخصصی و یا تحصیلات عالیه نمیباشد.

بدون شرط دانش زبان خارجی

بر خلاف اکثر کشورها که شرط اولیه جهت کسب شهروندی دانستن زبان آن کشور است، اما کشور دومینیکا شرط دانش زبان را ندارد. زبان رسمی دومینیکا انگلیسی است.

بدون شرط حضور در خاک دومینیکا

چه در جهت اقدام بابت دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا و چه پس از دریافت پاسپورت، هیچ شرط قانونی در خصوص حضور حداقلی سالانه در خاک دومینیکا وجود ندارد.

آشنایی با قدرت و مزایای پاسپورت دومینیکا

جهت آشنایی با قدرت و مزایای پاسپورت دومینیکا لازم است که بدانید کشور دومینیکا مشترک المنافع با کشور انگلستان است، لذا پاسپورت آن دارای قدرتی همتا با قدرت پاسپورت انگلستان بوده که موجب آن میشود که جهت سفر به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا نیازی به ویزا نداشته باشد.

همچنین قدرت پاسپورت دومینیکا به اندازه ای است که اخذ ویزای بلند مدت ۱۰ ساله کشورهای کانادا و ایالات متحده آمریکا به آسانی امکان پذیر است و درخواست اقامت کشور انگلستان نیز برای افرادی که تبعه دومینیکا هستند براحتی پذیرفته میشود و از همه مهمتر اینکه شما می توانید فقط طی چند ماه به قدرت پاسپورت دومینیکا دست یابید .

افرادی که برای دریافت حق شهروندی این کشور اقدام می نمایند، عموما به دنبال یافتن راهی آرام و ایجاد امنیت و آرامش برای حال و آینده خود و خانواده می باشند که از طریق آن امکان سفر و رسیدن به موقعیت های اقتصادی بهتر و تحصیل فرزندان در کشور انگلستان را داشته باشند. یکی دیگر از مزایای پاسپورت دومینیکا، این مهم است که فرد می تواند دو ملیتی باشد و نیاز نیست تا تابعیت قبلی خود را لغو نموده و از بین ببرد.

بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا از پاسپورت دوم برای سفر به کشور های اروپایی، افتتاح حساب های بانکی و … استفاده نمایند. در حالت عادی این مورد نیازمند مراجعات پی در پی به سفارت و تهیه و ارائه مدارک متعدد است که متاسفانه این سختگیریها  و ریسک بالای ریجکتی ویزا برای پاسپورت ایرانی وجود دارد که عموما راه دشواری را در پیش داشته و خسته کننده است. پاسپورت دومینیکا این قدرت را دارد که تنها با خرید بلیط و بدون نیاز به اخذ ویزا به مقاصد مختلف جهان سفر کنید. اساسا با پاسپورت دومینیکا برای سفر به کشورهای شنگن تا ۹۰ روز و برای سفر به انگلیس تا ۱۸۰ روز نیاز به ویزا نیست.

در زیر چند دلیل دیگر جهت انتخاب تابعیت دومینیکا و اخذ پاسپورت آن عنوان شده است:

– دومینیکا جزو کشور های ارزان جهت خرید پاسپورت است که با حداقل ۱۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا کمک بلاعوض به دولت می توانید به این مهم دست یابید؛
– با پاسپورت دوم خود، شما به راحتی می توانید به کشور های دیگر سفر نموده و در آنجا شرکت و یا حساب بانکی افتتاح نمایید؛
– یکی دیگر از مزایای پاسپورت دومینیکا، توجه به این مورد است که با داشتن تابعیت چندگانه، شما آزاد محسوب می شوید و قادر هستید تا برای نسل های بعدی خود نیز این شهروندی را داشته باشید و آرامش را به زندگی آنها هدیه کنید.
– کشور دومینیکا، توانسته است که از طریق اعطای شهروندی در قبال کمکهای مالی در سالهای گذشته بحران های اقتصادی را پشت سر گذاشته و هم اکنون نیز در مسیر سازندگی و رشد قرار دارد، به همین دلیل شرایط را آسان تر از حد معمول در نظر گرفته است تا سریع تر به اهداف آتی خود برسد.

انواع برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری (CBI) کشور دومینیکا

کسب شهروندی و پاسپورت دومینیکا از دو روش زیر امکان پذیر است:
شهروندی دومینیکا با سرمایه گذاری
پاسپورت دومینیکا از طریق کمک مالی

برنامه کمک مالی به صندوق تنوع اقتصادی دولت (EDF)

صندوق تنوع اقتصادی دولت (EDF) یک برنامه کمک مالی دولت دومینیکا است که از طرحهای اقتصادی-اجتماعی با هدف پیشبرد توسعه ملی حمایت می کند. این امر از طریق اعطای تابعیت کشور توسط برنامه سرمایه گذاری که به عنوان یکی از مولفه ها برای جذب سرمایه در راستای توسعه ملی است ایجاد گردیده است. متقاضیان می توانند با مشارکت در کمک مالی به EDF تابعیت دومنیکا و پاسپورت آن کشور را بدست آورند.

تمامی منابع مالی حاصل از این صندوق، صرف ارتقا پروژه های دولتی و خصوصی که نیاز به حمایت مالی دارند میگردد. این موارد شامل ساخت مدارس ، بازسازی بیمارستان ها ، استادیوم ملی ورزشی ، و همچنین در صنایع مختلف مانند گردشگری، فناوری اطلاعات و کشاورزی است.

حداقل مبلغ اهدایی معادل ۱۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا میباشد.

پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

برنامه سرمایه گذاری در پروژه های املاک مورد تایید دولت

این برنامه شامل افرادی میشود که در یکی از پروژه های عمرانی مورد تایید دولت که عمدتا پروژه ساخت هتل میباشد از طریق خرید سهام سرمایه گذاری کنند. در این صورت میتوانند از شهروندی خانوادگی دومینیکا و کسب پاسپورت آن بهره مند شوند.
این سهام تا مدت ۳ سال از تاریخ اعطای تابعیت قابل واگذاری و فروش نمیباشد و یا پس از گذشت ۵ سال قابل واگذاری به فرد متقاضی جدید دیگری جهت اخذ شهروندی از طریق برنامه سرمایه گذاری املاک مورد تایید دولت میباشد.

این پروژه ها میتوانند پروژه های هنوز احداث نشده و یا در حال ساخت و همچنین ساخته شده باشند، اما تعهد ساخت و اتمام پروژه بعهده خود مالک پروژه هست و دولت دومینیکا هیچ دخالتی در این امر ندارد.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری ۲۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا میباشد.

لیست کشورهای سفر بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا

برای دیدن کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا بر روی تب قاره ها در زیر کلیک کنید:

آندورا – ارمنستان – اتریش – بلاروس – بلژیک – بوسنی و هرزگوین – بلغارستان – کرواسی – قبرس – جمهوری چک – دانمارک – استونی – جزایر فارو – فنلاند – فرانسه – گرجستان (E-Visa) – آلمان – جبل الطارق – یونان – مجارستان – ایسلند – ایرلند – ایتالیا – کوزوو – لتونی – لیختن اشتاین – لیتوانی – لوکزامبورگ – مالتا – مولداوی – موناکو – مونته نگرو – هلند – نروژ – لهستان – پرتغال – رومانی – روسیه – سان مارینو – صربستان – اسلواکی – اسپانیا – سوئد – سوئیس – ترکیه – اوکراین (E-Visa) – انگلستان – واتیکان

آمریکای شمالی:

آنگویلا – آنتیگوا و باربودا – آروبا – باهاما – باربادوس – بلیز – برمودا – کاستاریکا – کوبا – کوراکائو – جمهوری دومینیکن – گرینلند – گرانادا – گوادلوپ – هائیتی – جامائیکا – مارتینیک – مونتسرات – نیکاراگوئه – پاناما – سنت کیس و نویس – سنت لوسیا – سنت مارتین – ترینیداد و توباگو

آمریکای جنوبی:

آرژانتین – بولیوی – برزیل – کلمبیا – اکوادور – پرو – سورینام – اروگوئه – ونزوئلا

بحرین (E-Visa) – بنگلادش – کامبوج (E-Visa) – هنگ کنگ – هندوستان (E-Visa) – اندونزی – ایران – اسرائیل – اردن – قرقیزستان (E-Visa) – لائوس – ماکائو – مالزی – مالدیو – نپال – فیلیپین – قطر (E-Visa) – سنگاپور – کره جنوبی – سریلانکا – تاجیکستان (E-Visa) – ویتنام

بنین (E-Visa) -بوتسوانا – کیپ ورد – کومور – جیبوتی – مصر – گابن (E-Visa) – گامبیا – گینه بیسائو – کنیا – لسوتو – ماداگاسکار – مالاوی – موریتانی – موریس – مایوت – موزامبیک – رواندا (E-Visa) – سنگال – سیشل – سومالی – سوازیلند – تانزانیا – توگو – اوگاندا – زامبیا – زیمبابوه (E-Visa)

استرالیا (E-Visa) – جزایر کوک – فیجی – فرنچ پولنزیا – میکرونزی – کالدونیای جدید – نیوئه – پالائو – ساموآ – جزایر سلیمان – تونگا – تووالو – وانواتو – جزایر والیس و فوتونا

نکته مهم در خصوص دریافت پاسپورت دومینیکا

نکته مهم در خصوص دریافت پاسپورت دومینیکا که باید به آن توجه داشت این است که در دومینیکا تمام شرایط برای فردی که پاسپورت آن را دارد با شخصی که مدت ها شهروند بومی آنجا است کاملا یکسان در نظر گرفته شده است. این پاسپورت ها دارای اعتبار 10 ساله می باشند و می توان به صورت مادام العمر آن را تمدید نمود.

جالب است که در نظر داشته باشید، پاسپورت دومینیکا در هیچ شرایطی باطل نمی شود. برای تمدید پاسپورت نیز، هزینه اندکی دریافت می شود لذا تمام شرایط فراهم شده است که به راحتی بتوانید حق شهروندی این کشور را بدست آورید.

یکی دیگر از مزایای اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا، این مورد است که لازم نمی باشد حتما یک آدرس تایید شده در دومینیکا ارائه دهید، لذا با آدرس محل سکونت فعلی خود نیز می توانید اقدام نمایید.

سفیران ملل