برنامه کمک مالی به صندوق دولت دومینیکا

برنامه کمک مالی به صندوق تنوع اقتصادی دولت (EDF) چیست؟

صندوق تنوع اقتصادی دولت (EDF) یک برنامه در جهت اخذ پاسپورت دومینیکا با کمک مالی به دولت است که از طرحهای اقتصادی-اجتماعی با هدف پیشبرد توسعه ملی حمایت می کند. این امر از طریق اعطای تابعیت کشور توسط برنامه سرمایه گذاری که به عنوان یکی از مولفه ها برای جذب سرمایه در راستای توسعه ملی است ایجاد گردیده است. متقاضیان می توانند برای بدست آوردن پاسپورت دومینیکا با کمک بلاعوض و یا مشارکت در کمک مالی به EDF تابعیت دومنیکا اقدام کنند. مبلغ اهدایی به این صندوق غیر قابل برگشت است.

تمامی منابع مالی حاصل از این صندوق، صرف ارتقا پروژه های دولتی و خصوصی که نیاز به حمایت مالی دارند میگردد. این موارد شامل ساخت مدارس ، بازسازی بیمارستان ها ، استادیوم ملی ورزشی ، و همچنین در صنایع مختلف مانند گردشگری ، فناوری اطلاعات و کشاورزی است.

دولت مشترک المنافع دومینیکا از سرمایه گذاری هایی دعوت می کند که باعث رشد و شکوفایی اقتصادی پایدار و ایجاد شغل و فرصت های شغلی برای مردم آنها می شود. تابعیت از طریق کمک بلاعوض به صندوق EDF، سرمایه گذاران خوش ذوق را به کمک اقتصادی به دومنیکا دعوت می کند و در ازای آن متقاضی و خانواده آنها طبق رهنمودهای دقیق قانون، واجد شرایط دریافت تابعیت کامل کشور دومینیکا می شوند.

برنامه اعطای شهروندی و پاسپورت دومینیکا با کمک مالی، در آیین نامه ای طبق بند ۱۰۱ قانون اساسی و بندهای ۸ و ۲۰ (۱) قانون تابعیت منتشر شده است که مهمترین آنها در زیر آمده است:

• یکبار سرمایه گذاری و دریافت شهروندی مادام العمر
• ارزانترین و محبوب ترین برنامه شهروندی در کارائیب
• بدون نیاز به زندگی در دومنیکا پس از تابعیت
• سفر آزادانه و بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور جهان از جمله انگلیس، ایرلند، شنگن و اتحادیه اروپا
• بدون مصاحبه و آزمون زبان
• بدون نیاز به مراجعه شخصی در دومینیکا یا سفارت
• صدور گذرنامه با اعتبار ۱۰ ساله و قابل تمدید
• تابعیت خانواده که می تواند به فرزندان آینده منتقل شود

مبلغ اهدای کمک مالی برای پاسپورت دومینیکا

حداقل مبلغ اهدایی ۱۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا بوده که به ازای تعداد نفرات خانواده طی موارد زیر تعیین شده است:

۱- یک فرد مجرد: ۱۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا
۲- یک زوج بدون فرزند: ۱۵۰،۰۰۰ دلار آمریکا
۳- یک زوج تا ۲ فرزند: ۱۷۵،۰۰۰ دلار آمریکا
۴- به ازای هر فرزند بیشتر مبلغ ۲۵،۰۰۰ دلار آمریکا
۵- به ازای هر فرد شامل پدر و مادر متقاضی اصلی یا همسر متقاضی مبلغ ۲۵،۰۰۰ دلار آمریکا، خواهر و برادر متقاضی اصلی یا همسر متقاضی زیر ۱۸ سال ۲۵،۰۰۰ و ۱۸ تا ۲۵ سال ۵۰،۰۰۰ دلار آمریکا

پاسپورت دومینیکا با کمک مالی

هزینه های جانبی دولتی برنامه شهروندی دومینیکا

۱- ثبت اپلیکیشن: ۱۰۰۰ دلار آمریکا (برای کل خانواده)
۲- بررسی امنیتی: ۷۵۰۰ دلار آمریکا برای متقاضی اصلی و ۴۰۰۰ دلار آمریکا برای همسر و هر یک از فرزندان ۱۶ سال به بالا (بابت فرزندان زیر ۱۶ سال هزینه ای ندارد)
۳- صدور گواهی شهروندی: ۲۵۰ دلار آمریکا (به ازای هر نفر)
۴- صدور پاسپورت: ۱۲۰۰ دلار آمریکا ( به ازای هر نفر)

با  “سفیران ملل”  فقط تعرفه های دولتی دومینیکا را بدون کارمزد اضافی پرداخت کنید. تعرفه های قانونی را در سایت دولتی دومینیکا در اینجا ببینید.

سفیران ملل